Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Smižany sa konečne strelecky chytili

Gólový festival. V stredajšej dohrávke v Smižanoch videli diváci osem gólov. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 3. máj 2013 o 00:00

Strelecké hody boli v stredajšej dohrávke medzi Smižanmi a Margecanmi.SMIŽANY. V troch jarných kolách 6. ligy Podtatranskej vyšli futbalisti Slovana Smižany bodovo naprázdno. Svoju futbalovú „zlosť“ si vybili v spišskom derby proti Margecanom. Tie nešetrili od prvej minúty a už po prvom polčase viedli 5:0.

Dvestosedemdesiatminútový bodový pôst konečne skončil. Gólostroj zverencov trénera Milana Bartka sa zastavil až na čísle osem. V tabuľke sa držia na dobrom piatom mieste.

„Tri kolá sme mali veľmi ťažkých súperov. Buď to boli kluby ašpirujúce na postup, alebo bojujúce o záchranu. Do zápasu s Margecanmi sme išli s cieľom nezaváhať. Hostia síce nastúpili v oklieštenej zostave a po zraneniach dohrávali deviati. Ani my sme neboli v plnej sile. Chýbali mi hráč pre pracovné a študijné povinnosti. Celé stretnutie sme dominovali, ale po prvom polčase 5:0 sme sa uspokojili. Výsledok mohol byť aj vyšší ako osemgólový,“ povedal po prvom jarnom víťazstve tréner Slovana Smižany Milan Bartko.

Derby s Levočou

Po výbornom výsledku rozbehnutí Smižanci majú v nedeľu doma ďalšieho atraktívneho súpera z Levoče. Bodový rozdiel medzi piatou a siedmou priečkou je štvorbodový.

„Po Margecanoch sme si polepšili bodovo, gólovo, ale hlavne psychicky. To je dosť dôležité do ďalších jarných bojov. Škoda, že proti Levoči nemôžeme nastúpiť v kompletnej zostave. Dosť ma trápi absencia Klučára a Richnavského. Pevne verím, že teraz z kola na kolo budeme čoraz silnejší,“ dodal Milan Bartko.

Súvisiace články