Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Smižanci majú nového trénera a vyššie ambície

Letná príprava bez problémov. Do novej sezóny chcú vstúpiť Smižanci čo najlepšie pripravení. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 26. júl 2013 o 22:00

S novým trénerom a vyššími ambíciami absolvovali letnú prípravu futbalisti z najväčšej obce na Slovensku.SMIŽANY. Hektickú sezónu 2012/2013 prežilo A – mužstvo Slovana Smižany. V konečnom účtovaní obsadilo siedme miesto, ale bol to súťažný ročník plný protikladov.

Raz sa mužstvu darilo nad očakávania, no bolo aj veľa majstrákov, kedy diváci odchádzali domov maximálne sklamaní.

S tretím najproduktívnejším útokom, ktorý nastrieľal 61 gólov skončili Smižany až na siedmom mieste.

„Najviac sme pohoreli na výkonoch brankárov, plus k tomu treba prirátať nedodržiavanie taktických pokynov. Otvorene povedané, jar nebola ideálna, nevyšla nám podľa našich predstáv. Chceli sme sa pohybovať na vyšších priečkach šiestoligovej tabuľky. O to viac teraz je zodpovednejšia letná príprava,“ povedal predseda klubu Slovan Smižany Marcel Špener.

Tréner a hráčske zmeny

Kolísavé výsledky sa odzrkadlili aj v tom, že Smižany v závere súťažného ročníka ukončili spoluprácu s trénerom Milanom Bartkom.

Trénerská stolička neostala dlho prázdna a od 10. júla absolvovali letnú prípravu pod vedením nového kormidelníka.

„Naším novým trénerom je pán Vikarský, ktorý od začiatku prípravu sa scelil s novým mužstvom. Hráči a tréner si veľmi dobre rozumejú. Letná príprava zatiaľ prebieha podľa plánu a bez problémov,“ odpovedal na otázku ohľadom nového trénera M. Špener.

V jarnej časti Smižanci dávali dostatočný priestor mladým odchovancom, ktorých vhodne dopĺňali starší skúsenejší harcovníci. O služby útočníka Roba Hagaru prejavili veľký záujem štvrtoligoví Krompašania.

„Robo má na to, aby hral vyššiu súťaž a my mu v tom nebudeme brániť. Už sa pripravuje s nimi. Zostáva už len dohoda medzi klubmi. Celý káder z predošlej sezóny, až na Hagaru, ostáva pokope. Zo Spišskej Novej Vsi by mal prísť na hosťovanie Dávid Slejzák. Najbližšie ideme do Plavnice, kde tento prípravný zápas bude pre domácich generálkou na novú sezónu. Na ďalší týždeň sme si my pozvali klub z našej súťaže Spišské Bystré a v tomto prípade to bude naša generálka na novú šiestoligovú sezónu. Bude reorganizácia a tak naše ciele sú jasné, aby sme o rok o tomto čase hodnotili súťažný ročník ako úspešný,“ dodal Marcel Špener.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.