Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Smilno nepricestovalo do Koprivnice

Sportnet|Publikované 10. sep 2012 o 22:00

Vo futbalovej I. triede ObFZ Bardejov sa v 5. kole zrodilo päť víťazstiev domácich a dve hostí.

BARDEJOV. Lopúchov vyhral rozdielom triedy. Stretnutie Koprivnica – Smilno sa nehralo, hostia sa nedostavili pre nedostatok hráčov.

I. trieda – 5. kolo

Lopúchov – Osikov 3:0 (3:0)

Góly: Salamon 2, Mikula (11 m).
Domáci začali lepšie a ujali sa vedenia v 19. minúte gólom Mikulu z pokutového kopu po ruke obrancu hostí. Pokračovali aj naďalej v nápore a dosiahli Salamonom ďalšie dva góly v 36. a 39. minúte. Ako sa v ďalšom priebehu ukázalo boli to aj posledné góly stretnutia. Hostia mali šťastie, že neinkasovali ďalšie góly. Pred 120 divákmi rozhodoval Berecký.

Koprivnica – Smilno 3:0 kontumačne

Hostia sa na stretnutie nedostavili pre nedostatok hráčov.

Zborov – Kurima 2:1 (1:0)

Góly: Varga, Lukáč (11 m) - Cubjak.
Miernu hernú prevahu mali domáci, ktorí nepremenili ďalšie tri šance. Úvodný gól strelil Varga z priameho kopu spoza šestnástky v 43. minúte. Hostia, hoci nehrali v najsilnejšej zostave dokázali po brejku v 57. minúte Cubjakom vyrovnať. O tri minúty však o víťazstve domácich rozhodol Lukáč, ktorý premenil pokutový kop. Pred 150 divákmi rozhodoval S. Končár.

Kružlov – Gerlachov 0:2 (0:1)

Gól: Škvarla 2 (jeden z 11 m).
Derby sa vyznačovalo bojovnosťou v ktorom mali častejšie loptu na svojich kopačkách hráči Gerlachova. V 28. minúte strelil Škvarla úvodný gól strelou k tyči, ktorá skončila v sieti aj vinou tvrdého nerovného terénu.. V ďalšom priebehu sa stretnutie odohrávalo medzi šestnástkami a druhý gól hostí padol až v 80. minúte, kedy sa Škvarla nepomýlil z pokutového kopu. Pred 300 divákmi rozhodoval Feckanin st.

Bartošovce – Dubinné 1:2 (0:1)

Góly: Herstek (11 m) – Kovalik, Michal Jurko.
Hostia svojho súpera zatlačili do defenzívy. Domáci z prvého vážneho útoku spálili Kozákom tutovku, keď hlavou netrafil odkrytú bránu. V 38. minúte Kovalik zabezpečil hosťom vedenie. Slabšiu hru domácich potrestal Michal Jurko druhým gólom v 59. minúte. Z nariadenej jedenástky domáci Herstek v 62. minúte vykresal iskierku nádeje na zisk bodu. Ďalšie šance na oboch stranách ostali nevyužité. Pred 161 divákmi rozhodoval Kundra.

Marhaň – Nižný Tvarožec 2:0 (1:0)

Góly: Sokol 2.
Útoky hostí končili pred šestnástkou. Prvý úspech domácich dosiahol v 23. minúte Sokol. Ten istý hráč sa trafil aj po prestávke a v 63. minúte stanovil konečný výsledok. Ďalšie šance zo strany domácich zostali nevyužité vinou nepresnej mušky. Pred 205 divákmi rozhodoval Leško.

Hažlín – Abrahámovce 2:1 (2:1)

Góly: Hudačin, Hanek - Olejár.
Už v druhej minúte po chybe obrancu Hudačin sám pred brankárom nezaváhal – 1:0. Z protiútoku hostí Olejár po centri z pravej strany nekompromisne krížnou strelou v 5. minúte vyrovnal – 1:1. V deviatej minúte gólovú strelu vyrazil brankár hostí Bilý. V 20. minúte však nestačil na hlavičku Haneka – 2:1. Po prestávke nastrelili domáci v 50. minúte brvno. Šťastie mali domáci v 60. minúte, keď hráč hostí trafil iba do brankára Haneka. Pred 136 divákmi rozhodoval p. Vizvári.

II. trieda

5. kolo: Porúbka – 2. FC Bardejov 3:1 (1:1) Slavo Sokol 2, Brehuv – Potocký; Chmeľová – Kobyly 4:0 (2:0) Štefurik (11 m), Jenčík, Dinis, Jedinák; Poliakovce – Rokytov 9:0 (3:0) Jaš 3, J. Ondavský a R. Tvardzík po 2, Jurč, Basa; Stuľany – Hertník 2:1 (1:1) Billý, Kačmár – Bogdan; Kurov – Hervartov 2:1 (2:0) Kramár (11 m), Kočár – Lamanec (vlastný).