Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Smaržová sa po slalome konečne usmievala

Sportnet|20. mar 2006 o 00:00

Má len pätnásť a budúcnosť pred sebou. Paralympijský debut zakončila mladučká žilinská lyžiarka Petra Smaržová v kategórii telesne postihnutých siedmym miestom v slalome. Po prvý raz sa na vrcholnom fóre predrala medzi desať najlepších. V cieli na svahu

FOTO - SPV.SK

Sestriere Borgata sa konečne usmievala. Jedenáste miesto v super-G a dvanáste v obrovskom slalome sa najmladšej účastníčke turínskych hier sympaticky málilo.

"Paráda, konečne mi to vyšlo. Na štarte druhého kola som to dosť pustila a dole som mala problémy, ale zvládla som to. Bude aj malá oslava. Sú tu rodičia a vybavili si na večer návštevu paralympijskej dediny," tešila sa Petra.

Smaržová šla druhé kolo napriek slabej viditeľnosti v hornej časti trate vynikajúco. Za oveľa skúsenejšou krajankou Chlebákovou v ňom zaostala len o 41 stotín sekundy a dosiahla šiesty najrýchlejší čas. "Obrák i super-G mohli byť lepšie, ale slalom potešil. Veľmi ma to baví," prezradila študentka prvého ročníka športového gymnázia v Žiline. Potešilo ju i zlato 21-ročnej jednonohej Američanky Allison Jonesovej. "Doprajem jej ho. Je to kamarátka," uzavrela lyžiarka, ktorá môže byť o štyri roky vo Vancouveri jednou zo slovenských medailových nádejí.

Súvisiace články