Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slucká na šampionát do Calgary nepôjde

Sportnet|Publikované 13. mar 2006 o 23:00

MOSKVA - Ruská krasokorčuliarka Irina Slucká definitívne potvrdila, že na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Calgary (20. - 26. marca) nebude obhajovať vlaňajšie prvenstvo. "Nepôjdem do Calgary," stroho konštatovala dvojnásobná majsterka sveta v ...

MOSKVA - Ruská krasokorčuliarka Irina Slucká definitívne potvrdila, že na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Calgary (20. - 26. marca) nebude obhajovať vlaňajšie prvenstvo. "Nepôjdem do Calgary," stroho konštatovala dvojnásobná majsterka sveta v rozhovore pre ruské médiá. Prioritou 27-ročnej rodáčky z Moskvy bola turínska olympiáda, na ktorej sa však musela uspokojiť iba s bronzovou medailou napriek dlhodobo deklarovaným útokom na zlato.

"Neúspech na olympiáde zmaril moje sny, no nevzdávam sa. Som tu a budem bojovať ďalej. Mám na to ešte dostatok času," povedala Slucká, ktorej nebolo súdené získať zlatú medailu ani na ZOH 2002 v Salt Lake City, kde po kontroverznom verdikte rozhodcov skončila druhá. Pre zverenku trénerky Jany Gromovovej bol neúspech pod Alpami najväčším sklamaním v doterajšej športovej kariére, ktorý sa nemalou mierou podpísal aj pod jej rozhodnutie nezúčastniť sa na tohtoročných MS.

V Calgary sa napokon nepredstaví kompletná ruská medailová elita. Víťazi olympijskej súťaže v športových dvojiciach Totmianinová s Marininom po zisku najcennejšieho kovu s vrcholovým "krúžením" na ľadových ováloch skončili. Zlatí turínski tanečníci Navková a Kostomarov, rovnako ako aj Pľuščenko si po náročnej olympiáde dopriali oddych. (tasr)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.