Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Slovinská kapitánka verí v postup na ME rovnako ako trénerka SR Zaťková

TASR|17. dec 2001 o 14:08

Merano 17. decembra (TASR) - Slovenským hádzanárkam bude stáť v ceste na budúcoročné ME 2002 v Dánsku celok Slovinska. O postupujúcom a v barážovom ...

Merano 17. decembra (TASR) - Slovenským hádzanárkam bude stáť v ceste na budúcoročné ME 2002 v Dánsku celok Slovinska. O postupujúcom a v barážovom dvojstretnutí rozhodne začiatkom júna budúceho roka, pričom prvé stretnutie odohrajú Slovenky doma.

Zverenky trénerky Viery Zaťkovej odohrali proti tomuto súperovi dva prípravné zápasy v uplynulom mesiaci, oba Slovenky v extraligovom zložení prehrali (25:27, 21:26).

"Slovinky sme mali možnosť v novembri vidieť v plnej sile, lebo sa pripravovali na svetový šampionát," informovala trénerka Zaťková a pokračovala: "Myslím si, že žreb nám pridelil prijateľného súpera a verím, že dievčatá nechajú na palubovke dušu. Slovensko malo už trikrát šancu postúpiť, no neuspelo ani raz. Žiadna z mojich zvereniek ešte nezažila atmosféru takéhoto vrcholného podujatia a myslím si, že urobia všetko pre postup. Vypracovala som už aj plán prípravy, v ktorej by boli optimálne stretnutia s Českom, Poľskom i Maďarskom. Zaujímavý však bude už marcový turnaj v Chebe, kde okrem nás bude štartovať aj Slovinsko. Predpokladám, že sa tam však bude dosť taktizovať."

Kapitánka slovinskej reprezentácie Branka Mijatovičová bezprostredne po žrebovaní v Merane však bola rovnako optimistická: "Naše možnosti postúpiť na európsky šampionát sú dosť veľké. Tesne pred odchodom na MS sme v Žalci odohrali dva zápasy a oba sme vyhrali. Myslím, že kvalifikačný žreb nám bol naklonený." Zverenky trénera Toneho Tiselja vypadli v Taliansku v osemfinále, keď ich vyradili práve premožiteľky Sloveniek z 2. fázy kvalifikácie na MS Rakúšanky. V D-skupine podľahli iba obhajkyniam titulu Nórkam, predtým si pripísali štyri víťazstvá s domácim Talianskom a exotickými súpermi Tuniskom, Uruguajom a Brazíliou.

Prvé zápasy kvalifikácie ME na 2002 sú na programe cez víkend prvého, resp. druhého júna, odvety sa odohrajú o týždeň neskôr.

dvojice 2. fázy play off:

Nemecko - Chorvátsko, Grécko - Bielorusko, Litva - Nórsko, SLOVENSKO - Slovinsko, Poľsko - Juhoslávia, Česko - Macedónsko, Taliansko - Rakúsko, Portugalsko - Holandsko, Bulharsko - Švédsko, Turecko, Španielsko

Výsledky Slovinska na 15. MS v Taliansku: skupina D: Slovinsko - Tunisko 25:21, Brazília - Slovinsko 23:36, Slovinsko - Taliansko 28:21, Slovinsko - Uruguaj 34:16, Nórsko - Slovinsko 32:24, osemfinále: Rakúsko - Slovinsko 26:21.

Súvisiace články