Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slovenským bedmintonistom sa na domácom turnaji nedarilo

Jakub Bitman prebral cenu od prezidenta Slovenského zväzu bedmintonu Štefana Vaška. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|Publikované 10. sep 2012 o 22:00

V Prešove vyvrcholil najväčší bedmintonový turnaj na Slovensku. Palmu víťazstva si odniesli reprezentanti piatich rôznych krajín.

V Prešove vyvrcholil najväčší bedmintonový turnaj na Slovensku. Palmu víťazstva si odniesli reprezentanti piatich rôznych krajín, Slovákom sa nedarilo. Tohoročný Victor Slovak Open sa niesol v znamení osláv polstoročnice bedmintonu na Slovensku.

PREŠOV. Zastúpenie na Slovak Victor Open 2012 mali hráči z 21 krajín zo štyroch kontinentov. Bola to solídna účasť na to, že sa hralo tesne po olympiáde.

Vlani, keď hráči naháňali body na olympiádu, sa zúčastnilo 33 krajín. Tento rok však spestrili oslavy 50. výročia založenia bedmintonu na Slovensku.

Minulý rok v Prešove triumfovali hlavne Holanďania, tento rok získala zlato v každej kategórii iná krajina.

Slovákom sa nedarilo, ostali pred nimi zavreté už brány semifinále. V ženskej dvojhre obhájila titul z roku 2009 bieloruská olympionička Alesia Zajcevová.

Očakávané finále s našou olympioničkou Monikou Fašungovou sa nekonalo. „Dúfali sme, že Monika v domácom prostredí dosiahne lepší výsledok, na druhej strane treba objektívne povedať, že si po olympiáde potrebovala oddýchnuť,“ konštatoval riaditeľ turnaja Peter Tarcala.

Faktom je, že M. Fašungová odohrala za posledný rok 26 turnajov, skončila univerzitu a zúčastnila sa olympiády. Ak by sa tento turnaj nehral na Slovensku, určite by ho vynechala.

Bitman uspel napriek zraneniu

Obhájiť vlaňajší titul neprišiel český olympijský vlajkonosič Petr Koukal, ktorý mal mimoriadne ťažké obdobie, v ktorom zdolal ťažkú chorobu a prebojoval sa do Londýna.

V jeho šľapajach chcel pokračovať Jakub Bitman, ktorého však kvárilo zranenie a vo finále zápas napokon skrečoval. Zlato tak získal Slovinec Iztok Utroša. Bitman však mohol byť spokojný, s Alžbětou Bášovou vyhral mix.

„Bol to pre mňa asi najúspešnejší turnaj, aký som kedy odohral v kategórii dospelých. Zranenie na to určite malo vplyv. Nerobil som si na seba až také nároky, hral som viac uvoľnene, nemyslel som na to, či zahrám dobrý úder, alebo nie. Prišiel som s tým, že ak to nepôjde, tak proste hrať nebudem,“ povedal pre Korzár český reprezentant, ktorý mal problémy s postrannými väzmi: „Bolo to zranenie, s ktorým som už prišiel. Dúfam, že to nebude nadlho a dá sa to čo najskôr do poriadku.“

V mužskej štvorhre triumfovali Joe Morgan a Nic Strange z Walesu, ženské finále bolo ukrajinskou záležitosťou, pričom šťastnejšou dvojicou boli Julija Kazarinovová a Jelľzaveta Žarková.

„Na turnaji reprezentácie skúšali najmä svoje budúce nádeje. Možno niektorých hráčov uvidíme o štyri roky na olympiáde v Riu,“ dodal riaditeľ turnaja Peter Tarcala.

Autor: Michal Frank

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.