Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Slovenských maratóncov budú v Košiciach motivovať prémie

Katarína Berešová na košickej trati. (Autor: Veronika Janušková)
SITA|Publikované 24. máj 2016 o 14:51

Najlepší Slovák a Slovenka na Medzinárodnom maratóne mieru 2016 v Košiciach zinkasujú po tisíc eur.

KOŠICE. Presadiť sa v ťažkej medzinárodnej konkurencii nie je v dnešnom športe jednoduché. V maratóne s jednoznačnou dominanciou afrických vytrvalcov to platí dvojnásobne.

Medzinárodný maratón mieru (MMM) v Košiciach vypísal už v roku 2015 motivačné bonusy pre slovenských atlétov usilujúcich o limit na olympiádu v Riu.

Na skvalitnenie svojej prípravy ho vtedy získala Katarína Berešová, ktorá sa v súčasnosti pripravuje už na svoj druhý štart pod piatimi kruhmi.

"Najstarší maratón v Európe bude v podpore domácej bežeckej špičky pokračovať aj v roku 2016. Pre prvých troch mužov a ženy v slovenských farbách sú v cieli MMM 2016 pripravené špeciálne odmeny v celkovej výške 3 400 eur, z toho po 1 000 pre najrýchlejšieho muža i ženu. Tento bonus sa bude dať kumulovať so štandardnými cenami, ktoré vyplatíme pre desiatku najlepších maratóncov a maratónkyň. Keďže Slováci sa dokázali v minulosti dostať do najlepšej desiatky, je tu pre nich motivácia a šanca svoje odmeny ešte zvýšiť," informoval riaditeľ MMM Branislav Koniar.

Súvisiace články