Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Slovenský úradujúci majster na štíte Šarišanky

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

ŽHK 2000 Šarišanka Prešov HC VTJ Kimex Topoľčany 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)Prešov Že to s prerazením medzi štvoricu najlepších slovenských tímov v tejto

ŽHK 2000 Šarišanka Prešov HC VTJ Kimex Topoľčany 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)

Prešov Že to s prerazením medzi štvoricu najlepších slovenských tímov v tejto sezóne myslia hokejistky prvoligovej Šarišanky úplne vážne, dokázali to v šlágri kola s úradujúcim majstrom z Topoľčian. Zápas to bol ako remeň. Navyše, umocňovala ho výborná divácka kulisa, ktorá hnala Prešovčanky za túženou víťaznou métou. Lenže i hosťujúce družstvo ukázalo v čom predovšetkým tkvie jeho sila. Domáce išli síce v prvej tretine do vedenia, no súperky skóre čoskoro obrátili...

"Hru Topoľčian mám dobre zmapovanú. Tento súper sa vie s nesmiernou húževnatosťou vložiť najmä do úvodnej fázy každého stretnutia. Aj u nás nasadil vysoké tempo," rekapituloval po záverečnej siréne tréner Šarišanky Jaroslav Sabol. "Lenže na to sme sa tentoraz pripravili. Bolo nám jasné, že topoľčianske družstvo v takomto nasadení nemôže vydržať celý zápas. A práve s určitou "oddychovou" fázou súperiek sme kalkulovali. V druhej časti sme chopili opraty stretnutia do vlastných rúk a zasadili súperovi tri ďalšie údery. Päť našich hráčok útočilo a päť bránilo. To Topoľčany evidentne zaskočilo. Škoda, že zbytočné vylúčenie Šalatovej na 5. minút a do konca zápasu za vyhodenie hokejky mimo hraciu plochu, náš rozlet pribrzdilo. Po tri a pol minútach hostia znížili a sedem minút pred koncom vyrovnali." Strhujúca dráma na prešovskom ľade pokračovala a vyvrcholila dve minúty pred záverečnou sirénou. Sabolová (na fotografii) priamo z bully prekvapila hosťujúcu gólmanku a zabezpečila Šarišanke cenné body.

Góly: Sabolová 2, Veličková, Jurčová, Jurčenková Drličková 2, Matejková, Kmotorková.

Prešov: Frantová Šalatová, Knutová, Jurčenková, Ed. Raková, Hrišková, Gdovinová, Tvarúžková Bartáková, Fecková, Mihályová Jurčová, Sabolová, Veličková Buchová, Štofaníková, Er. Raková Piskurová, Hamborská.

Miesto v prvej štvorke majú takmer isté Spišská Nová Ves a Martin. Víťazstvom nad Topoľčanmi sa Šarišanka priblížila tretiemu Zvolenu na rozdiel dvoch a aktuálne štvrtým Topoľčanom už na jediný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.