Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Slovensky sa hotujú na šieste víťazstvo

Sportnet|Publikované 6. dec 2002 o 23:00

Michalovce Aj keď hádzanárskym reprezentantkám Slovenska ostáva odohrať v druhej skupine prvej fázy kvalifikácie o postup na MS 2003 v Chorvátsku

ešte jedno stretnutie, už je jasné, že bez ohľadu na výsledok nedeľňajšieho súboja s Tureckom (v Michalovciach o 17.00 hod.) im bude patriť prvenstvo v skupine. Vďaka nemu si zaručili postup do druhej fázy kvalifikácie, ktorá sa však bude konať až v júni budúceho roku.

Dejiskom ostatného stretnutia I. fázy kvalifikácie budú Michalovce a podľa slov organizátorov sú už lístky vypredané, takže v metropole Zemplína očakávajú búrlivú kulisu. V nominácii trénera Mareša sú aj tri hráčky domáceho Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce (Tóthová, Glankovičová a Šalatová), diváci sa teda majú na čo tešiť. "Nečakali sme, že o našom prvenstve bude už tak skoro rozhodnuté. O to väčšiu radosť máme a úspešnú kvalifikačnú jazdu by sme rady zavŕšili ďalším víťazstvom. Zatiaľ sa nám darí nad očakávanie," hovorí brankárka slovenskej reprezentácie Lívia Kodayová, ktorá v predošlých piatich súbojoch patrila medzi najvýraznejšie postavy nášho výberu. Keďže je o našom osude už rozhodnuté, dá sa predpokladať, že v Michalovciach dostanú v bráne Slovenska príležitosť dve Exmichalovčanky Ingrid Kudročová a Zuzana Školková. "Beriem to športovo, doposiaľ som si do sýtosti zachytala, takže nech dostanú príležitosť aj iné. Proti kvalitne strieľajúcim hráčkam Turecka to však budú mať veľmi ťažké. Majú skoro ešte lepší útok ako my, ale ich obrana zase za veľa nestojí. Turkyne hrajú veľmi rýchlu hádzanú, ale popritom akosi zabúdajú na zadné vrátka. Naši diváci takého súpera zrejme ešte nevideli, to však neznamená, že je slabý. Budeme mať čo robiť, aby sme ich najmä v útoku ubránili," tvrdí L. Kodayová.

Nominácia hádzanárok Slovenska na stretnutie I. fázy kvalifikácie MS 2003 proti Turecku - brankárky: Lívia Kodayová (Slovan Duslo Šaľa), Zuzana Školková (HKM Chirana Medical Šurany), Ingrid Kudročová (Borussia Dortmund/Nem.), krídla: Dagmar Stuparičová, Monika Flašková (obe Šaľa), Katarína Mravíková (FTC HERZ Budapešť/Maď.), pivotky: Jana Caltíková (Šaľa), Lucia Uhráková (FTC HERZ Budapešť/Maď.), spojky: Katarína Dubajová, Marcela Fečová (obe VfL Oldenburg/Nem.), Marcela Vlčková (HC Lipsko/Nem.), Denisa Glankovičová, Alžbeta Tóthová, Andrea Šalatová (všetky ŠK Zekon PSJ Chemkostav Michalovce), Naďa Kormanová, Zuzana Hrabovská (obe Šaľa).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.