Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Slovenský rozhodca vo finále Wimbledonu: Atmosféra bola neuveriteľná

(Autor: ilustračné - sita/ap)
SITA|Publikované 8. júl 2013 o 21:46

Rozhodca bol na londýnskej tráve v jednej z dvoch 9-členných smien čiarových arbitrov.

LONDÝN. Slovenský tenis mal počas finále Wimblednu medzi Britom Andym Murraym a Srbom Novakom Djokovičom (6:4, 7:5, 6:4) zastúpenie nielen v podobe Mariána Vajdu, kouča Djokoviča, ale aj priamo na Centrálnom kurte All England Lawn Tennis and Croquet Clubu.

"Každý takýto zápas je ťažký. Ani pri skóre 6:0, 6:0, 6:0 nik nechce urobiť chybu," povedal pre Rádio Slovensko 40-ročný košický rozhodca Martin Babík.

Rozhodca bol na londýnskej tráve v jednej z dvoch 9-členných smien čiarových arbitrov. V každej sú traja domáci a šiesti zo zahraničia.

"Snaha neurobiť chybu je prvoradá, ale zároveň ste súčasťou zápasu s fantastickou úrovňou, takže to prežívanie v rôznych úrovniach je veľmi intenzívne. Možno finále, v ktorom Federer zvíťazil nad Roddickom 16:14 v piatom sete, bolo ešte vyšpičkovanejšie, ale teraz domáci veľmi túžili po Murrayho víťazstve, takže atmosféra bola neuveriteľná," dodal Babík, civilným povolaním psychológ.

"Bol to môj trinásty Wimbledon, ôsme finále. Práve finále takéhoto turnaja je pre čiarového rozhodcu určite vrcholom rovnako ako finále olympijských hier a účasť na Masters v Londýne," dodal Babík, ktorý si odniesol spomienkový certifikát.

"Najväčším zážitkom je slávnostný ceremoniál. To, že ste na čiare, ešte neznamená, že sa naň dostanete. Tímy sa striedajú po hodine a šťastie majú tí, ktorí sú na dvorci práve na konci zápasu."

Babík často uvažuje o ukončení tejto zaujímavej aj spestrujúcej činnosti, zatiaľ v nej však pokračuje: "Každý rok si hovorím, že už stačilo, ale je veľmi ťažké dodržať toto rozhodnutie."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články