Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Slovenský postreh z Atén - Kanaďanov hnevajú fajčiari, Číňanom je zima

TASR|4. aug 2004 o 14:11

Atény 4. augusta (TASR) - Šéf slovenskej výpravy v Aténach Vladimír Miller zatiaľ na organizátorov v Grécku nedá dopustiť. Nie všetci vedúci výprav však ...

Atény 4. augusta (TASR) - Šéf slovenskej výpravy v Aténach Vladimír Miller zatiaľ na organizátorov v Grécku nedá dopustiť. Nie všetci vedúci výprav však zdieľajú jeho pocity a vyskytli sa už aj nejaké sťažnosti - našťastie skôr však s kurióznymi dôvodmi.

Nie práve najlepším smerom sa rozvíja napríklad vzťah medzi vedením kanadských športovcov a ich dobrovoľníkmi, ktorých im pridelil organizačný výbor ATHOC. "Kanaďanov strašne pobúrilo správanie dobrovoľníkov, ktorí si dali v práci krátku prestávku, zišli do suterénu bloku, kde sú zástupcovia krajiny javorového listu ubytovaní a vychutnávali si cigaretku. Problém však bol, že cez rozvody klimatizácie sa dym dostal do celej budovy a trochu jej obyvateľov podusil," prezradil Miller.

Ešte dôraznejšie sa nápravy nedostatkov dožadovali Číňania. "Na rannom zasadnutí šéfov výprav sa mnohí z nás museli brániť smiechu, keď sa čínsky vedúci sťažoval na neprístojný chlad v ich budove," dodal slovenský šéf, pričom chvíľu predtým odhadol teplotu vzduchu v olympijskom dejisku na hodnotu blížiacu sa k štyridsiatke. "S organizátormi sa už dohodli na troch možných spôsoboch riešenia tohto problémy - buď im tam niekto pôjde vysvetliť ako sa používa klíma, alebo dostanú deky, alebo im usporiadatelia začnú kúriť," povedal s úsmevom Miller a vážnejšie dodal: "My sme mali problém iba so zabezpečením telekomunikačného spojenia a v jednej miestnosti bol poškodený stropový obklad, no oba problémiky sú už odstránené."

Súvisiace články