Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slovenský pohár presunuli do Košíc

Sportnet|Publikované 8. nov 2006 o 23:00

Košice - Slovenský pohár vo vodnom póle mužov sa tento rok obliekol do nového šatu. Najlepšie kluby už neboli nasadené priamo do finále, ale aj oni

sa musia zúčastniť kvalifikačných turnajov. Tie sú dva, jeden sa uskutoční v Novákoch a druhý mal byť pôvodne na programe v Žiline. Napokon ho však počas tohto víkendu uvidia diváci v Košiciach, kam sa presunul. Dôvod je prozaický, zo štyroch účastníkov sú až traja z Košíc - ŠKP, ČH Hornets a Akademik TU. Posledným tímom, ktorý bude v sobotu a nedeľu v krytej plavárni bojovať, sú Vrútky. Na finálový turnaj z tohto kvarteta postúpia dvaja najlepší. Favoriti sú celkom jasní už vopred, s postupom by nemali mať žiadne problémy ŠKP a ČH Hornets, ich vzájomný duel by však mohol byť zaujímavý, pretože v ňom pôjde o prestíž.

"Samozrejme, nejaké napätie v tom súboji bude, aj keď teraz ešte až tak o veľa nepôjde, pretože postupujú dve družstvá," pripustil kanonier ČH Hornets Miroslav Grutka. Ten bude mať o motiváciu navyše, pretože k sršňom sa pred sezónou presunul práve z ŠKP. "Iste, že sa na zápas teším. Derby bude zaujímavé tým, že tento rok to prvýkrát bude vyrovnané a niet jasného favorita." Pre bývalého juniorského reprezentanta by po nie príliš vydarenom uplynulom ročníku mala byť zmena klubu novou inšpiráciou. "V Hornets som už nejaké tri mesiace, ale zatiaľ sme odohrali len jediný oficiálny zápas. Určité nedostatky v zohratosti teda ešte cítiť, ale čím ďalej, tým je to lepšie." Spomínaný jediný oficiálny duel absolvoval ČH Hornets v medzinárodnej interlige v bazéne srbského Noveho Sadu, kde podľahol vysoko 6:14. "Začiatok bol v pohode, celú prvú štvrtinu sme sa držali. Potom nám však domáci ušli, boli na tom lepšie kondične a zúročili to. Predsa len, Srbi patria medzi svetovú špičku, takže boli jednoducho lepší. Mohli sme však uhrať o čosi prijateľnejší výsledok, ktorým by bola prehra o tri štyri góly," uviedol autor dvoch gólov v spomínanom stretnutí. Druhé stretnutie interligy odohrajú Hornets 14. novembra v bazéne BVSC Budapešť, doma by sa mali predstaviť o dva dni nato proti poľskej Lodži.

Pochopiteľne, aj v tábore ŠKP sa v kvalifikačnom turnaji Slovenského pohára sústredia najmä na derby s ČH Hornets. "Iste. Budeme aspoň vidieť, ako na tom sme. Je jasné, že chceme ukázať, že sme lepší ako oni. Nebude to ľahké, pretože im prišli niektorí hráči, kým my sme káder omladili," vyjadril sa Martin Šuster, najlepší strelec ŠKP na turnaji európskeho Pohára LEN v chorvátskom Šibeniku. Jeho presné zásahy však na postup policajtom nestačili a Košičania sa s pohárovou Európou rozlúčili. Na postup im pritom chýbal jeden jediný gól v rozhodujúcom stretnutí s francúzskym Aix-les-Bains. "Bolo to pre nás dosť sklamanie, mali sme totiž veľké šance na postup. Francúzi sa zdali byť najslabším účastníkom turnaja, no my sme s nimi napokon o gól prehrali, pričom by nám stačila aj remíza. V úvode sme sa však asi málo koncentrovali, dostali sme škaredé góly a prehrávali sme 2:5, čo sa ťažko doháňalo. Chýbal nám väčší dôraz a prejavila sa aj menšia zohranosť, keďže sa káder obmenil. Citeľná pre nás bola absencia zraneného Kolárika. Pre náš mladý kolektív bola však účasť v Pohári LEN aj tak dobrou školou, veď niektorí hrali takúto súťaž po prvýkrát," dodal M. Šuster.

Tretí košický celok Akademik TU sa na scénu vracia po ročnej prestávke, no v konkurencii ČH Hornets a ŠKP na postup pomýšľať nemôže. Pre akademikov bude dôležitý duel s Vrútkami, s ktorými by sa mali pobiť o tretiu pozíciu.

Najočakávanejší súboj turnaja ŠKP ČH Hornets bude na programe v sobotu večer o 18.15 hod., presný rozpis začiatkov všetkých sobotňajších a nedeľňajších súbojov kvalifikačného turnaja Slovenského pohára vám prinesieme v našom denníku v sobotu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.