Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovenský pohár do vitríny košickej Delty

Sportnet|Publikované 16. okt 2002 o 22:00

Delta V.O.D.S. Košice - UMB Banská Bystrica 81:62 (27:12, 45:27, 62:23)Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice nastúpili na včerajší odvetný

Delta V.O.D.S. Košice - UMB Banská Bystrica 81:62 (27:12, 45:27, 62:23)

Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice nastúpili na včerajší odvetný zápas finále Slovenského pohára proti UMB so štvorbodovým náskokom, keďže v Banskej Bystrici vyhrali 69:65.

Stretnutie sa začalo s desať minútovým oneskorením pre technické problémy. Košičankám vyšiel úvod výborne, na palubovku vybehli koncentrované a ujali sa vedenia 7:0. Prvé minúty boli jasne v domácej réžii, Košičanky omnoho lepšie doskakovali, darilo sa im aj v útoku a udržiavali svoj náskok. Po dvoch košoch Šodovej ho Delta natiahla v poslednej minúte prvej štvrtiny na 25:12 a záverečné slovo v úvodnom dejstve mala Jalčová. Prvú polovicu druhej štvrtiny mala Delta ešte vydarenejší ako úvod stretnutia. Hráčky výborne bránili a po získaní lôpt prechádzali do rýchlych protiútokov. V útoku to v tých chvíľach bola exhibícia domácich, ktoré predviedli divákom hneď niekoľko pekných akcií a zvýšili na 40:18. Potom sa už východniarky presadzovali o čosi ťažšie, ale aj tak mohli odchádzať do šatní podstatne spokojnejšie ako hráčky UMB.

Po zmene strán však Košičanky poľavili a hosťujúci tím to využil. Začal sa viac presadzovať a zásluhou úspešných trojkových pokusov rýchlo znižoval. Najmä zásluhou Kameníkovej bolo v 26. min. už len 56:46. Domáce sa začali trochu trápiť, takže v tretej štvrtine bolo lepším družstvom UMB, ktoré v nej nastrieľalo 26 bodov. Východniarky sa včas spamätali a šiestimi bodmi v priebehu prvých sto sekúnd záverečnej časti znovu natiahli náskok na 15 bodov. Dostatočný odstup od súperiek si už Delty udržiavala až do konca stretnutia, takže po víťazstve 81:62 sa jej hráčky mohli tešiť zo zisku Slovenského pohára.

Delta V.O.D.S.: I. Jalčová 22 (2 trojky), Nagyová 16, Garčárová 16, V. Libičová 9, Šodová 7, Škvareková 5, Kažimírová 2, Rošková 2, Tebinková 2, Lešková 0. Najviac bodov UMB: Kameníková 19,, L. Libičová 18. Štvrtiny: 21:12, 18:15, 17:26, 19:9). Rozhodovali M. Lukáč a T. Lukáč, 800 divákov.

"Som spokojný, najmä s výkonom v prvom polčase. Ten vlastne rozhodol o celom stretnutí. Bol to veľmi koncentrovaný a sústredený výkon s dôslednou obranou a rýchlym prechodom do útoku. Prvý polčas znesie prísne kritériá v obrane i v útoku a zdalo sa mi, akoby nastúpilo úplne iné družstvo oproti zápasu v Poprade," tešil sa z cenného triumfu tréner Delty Ján Krajňák.