Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovenský majster zdolal v Nemecku ruského vicemajstra

Oliver Rábek. Zvyká si na nové systémy. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 19. aug 2012 o 22:00

Druhý raz v krátkom čase siahal osemnásobný slovenský hádzanársky majster na finálovú turnajovú účasť v Nemecku.

CHEMNITZ.

Prednedávnom na exhibičnom turnaji viedol nad bundesligovým Meuhausenom pred koncom už o 5 gólov. Napokon ale len remizoval a do finále sa nedostal. Aj na víkendovom turnaji mal Tatran Prešov veľkú príležitosť postúpiť do finále.

V kľúčovom stretnutí s dánskom Holstebro viedol v 2. polčase už o 5 gólov. Napokon ale po slabšom závere prehral o päť gólov.

Tatran Prešov bol jedným z účastníkom medzinárodného Handball-Masters Chemnitz 2012. Hralo sa v dvoch trojčlenných skupinách.

Prešovčania štartovali v skupine A s dánskym Team Tvist Holstebro. V B-skupine hral nemecký druholigista EHV Aue, IFK Kristianstad Švédsko a ruský St. Petersburg HC.

Práve ruský vicemajster sa postaral o jedno z najväčších prekvapení turnaja v Chemitzi. V skupine prehral šokujúco o 12 gólov s nemeckým druholigistom EHV Aue.

Na kvalitne obsadenom turnaji sa slovenský majster stretol v nadstavbovej časti v súboji o konečnú tretiu priečku s ruským vicemjastrom St. Petersburg HC.

V tomto zápase s výnimkou úvodu diktovali tempo prešovskí hádzanári, ktorí zápas napokon dotiahli do úspešného víťazného konca. Vo finále sa prekvapenie nekonalo. Holstebro zvíťazilo nad Aue 32:27 a tým obhájilo minuloročné prvenstvo.

Výsledky Prešovčanov

DHFK Lipsko - Tatran Prešov 30:31 (15:18), góly Tatrana: Rábek 8, Andl 6, T. Masár, Kristopans, Sobol po 4, Radčenko 2, Hrstka, Tumidalský, Petro po 1.

Tatran Prešov - Holstebro 21:25 (15:11), góly Tatrana: Krok a Kristopans po 5, Rábek 3, Petro, Antl po 2, Čip, Sobol, Pejovič po 1.

Tatran Prešov - St. Petersburg HC 29:26 (17:11), góly Tatrana: Hrstka 9, Krok 6, Sobol 5, Guzy, Petro po 2, Rábek, Tumidalský po 1.

Konečné poradie.

1. Holstebro, 2. Aue, 2. Prešov, 4. St. Petersburg, 5. Kristianstad, 6. Lipsko.

Djordje Rašič, tréner Tatrana Prešov: "Ku finále sme mali ozaj blízko, ale v tejto fáze prípravy nám iba o výsledky nejde. Turnaj v Chemnitzi bol pre nás v prvom rade pokračovaním prípravy, pilovanie technicko-taktickej a hernej stránky pred veľmi náročnou novou sezónou. V mužstve máme nejakých nových hráčov, ktorí si potrebujú zvykať na nové systémy a aj na tento účel nám zápasy so silnými zahraničnými súpermi slúžili. Príležitosť v nich som dal všetkým hráčom 17-členného kádra a teší ma, že ich zvládli bez vážnejších zranení."

V utorok hrá Tatran Prešov prípravný zápas v Henzdorfe a v stredu s Lipskom. Potom sa výprava presunie na veľmi silno obsadený medzinárodný turnaj do poľských Kielcov, kde súpermi Prešova budú švédsky majster Säveho, francúzsky Dunkerque a poľský majster Vive Targi Kielce v dňoch 24. - 26. augusta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.