Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slovenský majster sa presunul z Nemecka do Poľska

Djorde Rašič tréning vedie aj v parku. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 23. aug 2012 o 22:00

Výprava hádzanárov Tatrana Prešov sa už presunula z Nemecka do Poľska.

KIELCE. Slovenský hádzanársky šampión rozvinul svoj prípravný stan v nemeckom Chemnitzi, kde štartoval na prestížnom turnaji Handball – Masters Chemnitz 2012, na ktorom obsadil v silnej konkurencii tretie miesto.

„Tretie miesto je na takomto významnom hádzanárskom podujatí, na ktorom štartovali mužstvá zvučných európskych miest, síce úspechom, no vzhľadom na to, ako sme mali rozohranú turnajovú partiu, finálová účasť nám uniknúť nemala. Škoda zápasu s dánskym Holstebrom, v ktorom sme v poslednej štvrťhodine prišli o veľmi sľubný päťgólový náskok,“ vrátil sa k turnaju v Chemnitzi majiteľ Tatrana Prešov Miroslav Chmeliar.

Kým ostatní účastníci turnaja sa po jeho skončení rozišli do svojich domovov, Prešovčania v Nemecku ešte na pár dní ostali. Keďže turnaj v poľských Kielcoch sa začína až dnes, do stredajšieho večera Prešovčania sa pripravovali v Chemnitzi.

Tréning v parku

Do haly, v ktorej sa Chemnitz Cup hral, sa síce nedostali, no tréningové dávky tréner Djordje Rašič naordinoval do prekrásneho parku v centre Chemnitzu.

Z tohto mesta Prešovčania ale vyrážali vo večerných hodinách za súpermi na ďalšie prípravné zápasy. V utorok v úhľadnom meste Hernzdorf sa konal hádzanársky sviatok.

Plagáty, ktoré oznamovali, že do mesta večer zavíta slovenský hádzanársky šampión, účastník SEHA League a významných európskych pohárov, prilákali do hľadiska tamojšej haly množstvo hádzanárskych priaznivcov.

Účastník nemeckej Oberligy pripravil zápas na dobrej úrovni, ľudia vytvorili pre našinca priam neskutočne búrlivú atmosféru, v ktorej Prešovčania predviedli zopár ukážkových akcií, za ktoré si vyslúžili potlesk na otvorenej scéne, ale keďže šlo iba o prípravu, na konečný rezultát sa veľmi nehľadelo.

Tatran tento zápas napokon vyhral v pomere 31:21. Na druhý deň vyrazil Tatran Prešov na zápas do asi 80 km vzdialeného mesta Plauen, kde jeho súperom bol taktiež účastník turnaja v Chemnitzi z Lipska.

Aj zápas Prešovčanov s nemeckým druholigistom zaplnil hľadisko tamojšej haly. Prešovčania v stretnutí, v ktorom tréner Rašič dal zase príležitosť takmer všetkým hráčom z lavičky, vyhrali v pomere 32:28.

Presun do Poľska

Po stretnutí a spoločnej večeri so súperom a predstaviteľmi klubu HCE Plauen vyrazili Prešovčania na cestu do poľských Kielcov, kam dorazili včera nadránom.

Mužstvo po oddychu v popoludňajších hodinách trénovalo v dejisku konania turnaja Kielce Cup 2012, ktorý štartuje úvodnými zápasmi dnes.

O 16. hod. obstarajú prvý zápas mužstvá švédskeho majstra Sävehofu a tretieho tímu krajiny olympijských víťazov Dunkerque.

O 20. hod. potom nastúpi úradujúci poľský majster proti osemnásobnému slovenskému šampiónovi Tatranu Prešov.

Zajtra sa Prešovčania na turnaji stretnú so švédskym Sävehofom a v nedeľu s francúzskym Dunkerquom. Po tomto stretnutí sa prešovská výprava po jedenástich dňoch na cestách vydá už na spiatočnú cestu domov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.