Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovenský majster ladí formu na Ligu majstrov

Hádzanári Tatrana odcestovali na prestížny turnaj. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 19. aug 2013 o 22:00

Od včerajška sú už hádzanári Tatrana Prešov na ďalšom kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji.

Dnes otvoria v Doboji TV turnaj šampiónov 2013, o ktorého význame svedčí i fakt, že sa hrá pod záštitou vlády Republiky Srbskej Bosny a Hercegoviny.

DOBOJ. Pred dvomi rokmi štartoval Tatran Prešov na turnaji v Doboji a postaral sa tam o jednu menšiu senzáciu.

Slovenský majster dokázal vyhrať polčas nad slávnou FC Barcelona Intersport o päť gólov. Pravda, celý zápas opäť napokon vyhral víťaz Ligy majstrov.

Aj tento rok sa zišla v Doboji na TV turnaji šampiónov silná medzinárodná hádzanárska konkurencia.

Francúzsky Dunkerque, turecký Besiktas Istanbul, Laško Celje, reprezentácia Bahrajnu, Vojvodina Novi Sad, Borac Banja Luka, Sloga Doboj.

Pre mužstvo Tatrana Prešov účasť na ňom je vlastne generálkou pred kvalifikáciou o postup do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov.

Slovenský majster vkročí do turnajového zápasového diania zajtrajším zápasom s domácou Slogou Doboj.

Vo štvrtok hrá Tatran s Novim Sadom, v piatok ho čaká Dunkerque a v sobotu zápas o konečné umiestnenie. TV turnaj šampiónov v Doboji je nielen športovou, ale aj spoločenskou udalosťou.

„Hlavným dôvodom, prečo sme vycestovali už v nedeľu je to, že slávnostné otvorenie medzinárodného TV turnaja šampiónov v Doboji naplánovali organizátori na pondelok. Jednou z podmienok účasti bolo, aby sa všetky pozvané kluby na tomto slávnostnom akte zúčastnili,“ uviedol majiteľ Tatrana Prešov a šéf výpravy na turnaji v Doboji Miloslav Chmeliar.

Posledné previerky pred kvalifikáciou

Prvým vrcholným podujatím sezóny 2013/2014 je pre Tatran Prešov kvalifikačný turnaj o postup do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov. Jedna zo skupín sa hrá v Prešove na prelome augusta a septembra.

„Áno, pre naše mužstvo sú to v Doboji posledné herné previerky pred spomenutým kvalifikačným turnajom. TV turnaj šampiónov neberieme vôbec na ľahkú váhu, veď inak by sme naň ani nešli. Pravdou však ostáva, že všetko úsilie sústreďujeme na kvalifikáciu o skupinovú fázu Ligy majstrov, ktorá po dvoch rokoch opäť zavíta do Prešova,“ zdôraznil M. Chmeliar.

„Dovolím si tvrdiť, že prešovská kvalifikačná skupina je najťažšou vyžrebovanou. Každé z kvarteta mužstiev neskrýva ambície postúpiť. Napríklad AEK Atény všemožne chceli prevziať právo usporiadania kvalifikačného turnaja, ktorý pripadol nám. Besiktas Istanbul sa výrazne posilnil. Trebárs aj o o syna nášho bývalého trénera Rašiča zo španielskeho Ademaru León. O Diname Minsk, momentálne jednom z najbohatších hádzanárskych klubov v Európe ani nehovoriac. Bielorusi i napriek tomu, že v skupinovej fáze LM skončili tretí, stali sa majstrami krajiny, vyhodili polovicu mužstva i trénera. Kúpili nového kouča, nových hráčov a ich ambície sú ozaj veľké. To, žeby v Prešove nepostúpili, si podľa tvrdení funkcionárov Meškova Brest, s ktorými sme sa stretli na turnaji v poľských Kielcach, vôbec nepripúšťajú. Podľa nich si vraj na nich máme dať pozor vo všetkých oblastiach. My sme sa ani napriek lákavej ponuke z Atén, práva usporiadania kvalifikačnej skupiny u nás nevzdali. Aj naším cieľom je postup do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov. Tak ako je ťažká kvalifikačná skupina v Prešove, taká bude aj hlavná. Doslova hviezdna. Kedy by už, ak by sme postúpili, prišli na Slovensko také svetové špičky ako FC Barcelona či Paris SG či majstri ďalších hádzanársky vyspelých európskych krajín. Preto aj my robíme v príprave maximum, sme aj na TV turnaji šampiónov, len aby sme sa do takejto elitnej spoločnosti prebojovali.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.