Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slovenský hriešnik by už teraz vedel čo s loptou

Sportnet|Publikované 13. okt 2002 o 22:00

Bratislava - Azda najväčším nešťastníkom po zápase s Anglickom bol obranca rakúskeho Bregenzu Peter Hlinka. Takmer 82. minút držal spolu so

spluhráčmi v obrane na uzde liverpoolský útočný dvojzáprah Owen-Heskey. Prišlo však osudné zaváhanie blízko rohovej zastávky, po ktorom nasledoval center Scholesa a presná hlava Owena a v tom momente prešovský rodák už len bezmocne klesol na kolesá.

Asi sa vás netreba dvakrát pýtať, čo by ste teraz urobili s loptov, keby sa situácia dala vrátiť späť...

"Samozrejme, že by som ju kopol do autu. Jednoducho som nevedel, že i z druhej strany je za mnou Angličan. Vedel som, že Heskey je už za mnou a ja mám loptu pod kontrolou. Škoda toho, mal som to riešiť jednoduchšie. Musím sa z toho poučiť, je to veľká škoda."

Keď ste padli bezmocne na kolená po góle Owena, čo vám preblesklo hlavou?

"Uvedomil som si, že som spravil chybu, po ktorej sme dostali rozhodujúci gól. Druhá vec bola tá, že v tejto situácii mohol ešte Peťo Dzúrik trochu zasiahnuť. V žiadnom prípade to však nechcem vešať naňho. Samozrejme, bola to moja chyba. Dostali sme pozliepaný gól. Napokon, my také dostávame stále, no nikdy sa z nich nepoučíme."

Do prestávky ste s Heskeym až toľko neprichádzali do kontaktu, no po obrátke ste už boli častejšie pri sebe.

"My sme nehrali osobnú obranu na Heskeyho. Bránili sme priestorovo, lebo osobne brániť takéhoto hráča nie je ani možné."

Prekvapilo vás, že napriek svojej robustnej postave sa sa veľmi dobre a rýchlo pohyboval na tomto ťažkom teréne?

"Myslím si, že využíval svoje telesné predpoklady. Napokon, z Anglicka je zvyknutý na takéto terény. To sa dalo čakať. Myslím si, že Heskey je pán futbalista. Na druhej strane sme ich oboch veľmi dobre bránili. Prišlo však jedno zaváhanie a hneď ho využili."

Ako sa vôbec hrá proti takémuto útočníkovi ako je Heskey. Prichádzajú do činnosti viac ruky ako inokedy?

"Všetci futbalisti hrajú s rukami. Veľmi ťažko sa však takí vyspelí útočníci bránia. Proti typom útočníka, akým je Heskey je potrebné hrať i s rozumom, lebo jeho svojich 190 centimetrov a 90 kilogramov vedel výborne používať na odtlačenie súpera či prikrytie si lopty."

Vyčítali vám niečo spoluhráči po zápase?

"Ani nie. Dá sa povedať, že všetko sa to nieslo v normálnej hladine, nerobila sa z toho žiadna kovbojka."

Čo vám povedal tréner Jurkemik po zápase?

"Poďakoval nám za výkon a poznamenal, aby sme na ňom ďalej stavali, lebo sme ukázali dobrú hru."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.