Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Slovenský hádzanársky majster na cestách

Sportnet|Publikované 18. nov 2008 o 23:00

Statočne bojovali, no nakoniec museli skloniť hlavy pred silou špičkového súpera. Tatran Prešov prehral v Lige majstrov s HSV Hamburg aj odvetný

zápas už s istým víťazom skupiny D. Slovenský majster je v nej pred posledným stretnutím tretí. Iba horším skóre za druhým FC Kodaň Handbold A/S, na palubovke ktorého odohrá v sobotu rozhodujúci súboj o postup z druhého miesta do osemfinále Ligy majstrov.

PREŠOV. Tatran Prešov má však už zabezpečenú účasť v osemfinále druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže, Pohári víťazov pohárov. Iba ak zeleno-bieli vyhrajú v Kodani o dva góly, len v takom prípade pôjdu ďalej v prestížnejšej Lige majstrov.

Úžasná atmosféra

Prešovčanov čaká na palubovke dánskeho majstra nesmierne ťažká úloha. Dáni sú silní. V predchádzajúcom kole LM poriadne vytrápili v Hamburgu HSV, ktorý zase krátko nato suverénne vyhral (35:26) v prešovskej Tatran handball aréne a poistil vedúcu pozíciu v skupine D. Hoci v bundeslige HSV znovu zakopol, v Lige majstrov kráčal istým krokom. "Za horšie výsledky, ako sa čakali, bol na HSV zrejme vyvíjaný silný tlak. Prípadné ďalšie zakopnutie si dovoliť nemohli," mienil po dueli s Hamburgom pivot Tatrana Prešov Tomáš Mažár. "Navyše, súper vytiahol na nás aj ďalší silný tromf - Pascala Hensa, ktorý pre zranenie nehral od pekinskej olympiády. Do zápasu sme šli s tým, že prvoradý cieľ, postúpiť zo silnej skupiny z tretej pozície máme splnený. Zahrať si s Hamburgom či ďalšími silnými súpermi v Lige majstrov, to je vždy hádzanársky sviatok. Na takéto zápasy, na úžasnú atmosféru v hale, na to sa človek musí tešiť. Mrzí nás, že sme fanúšikov nepotešili lepším výsledkom."

Tvrdé, ale fér

Tomáš Mažár to voči obrane, v ktorej stáli olympijskí víťazi, majstri sveta i Európy, nemal na poste pivota ľahké. "Ak vás bránia také esá, takí urastení chlapi, čo meno, to hádzanársky pojem, tak je to ozaj poriadna "mlynica". Bolo to tvrdé, ale fér. T. Hens ma pri dohrávke protiútoku fauloval vo vyloženej streleckej pozícii. Trafil ma do nosa. V zápale boja som to však nevnímal, až keď sa mi pustila z nosa krv. Rozhodca pokutový hod nenariadili, no Pascal Hens sa mi aspoň športovo ospravedlnil. Určite nešlo o úmysel. Akurát ma prekvapil verdikt macedónskych arbitrov."

Hrať uvoľnene a prekvapiť

Výprava slovenského hádzanárskeho majstra je opäť na cestách. Včera okolo 9.hodiny vyrazila spred Tatran handball arény do Bratislavy, kde Tatran Prešov predohral 14.kolo slovenskej extraligy s ŠKP. Dnes už smeruje prešovský autobus do Plzne, kde je zase na programe zápas 11.kola českej Zubr extraligy. Po ňom vyrazia Prešovčania už na cestu do Kodane. Zápas s dánskym majstrom FCK Handbold A/S je na programe v sobotu od 16.10 hod. "Za všetkých hráčov nášho mužstva vás chcem ubezpečiť, že v Kodani zabojujeme o čo najlepší výsledok. Domáci sú favoritmi. My zase nemáme čo stratiť. Môžeme teda hrať uvoľnene a hádam aj prekvapiť," avizoval pred odchodom T. Mažár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.