Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Slovenskú reprezentáciu čaká v lete prípravný zápas v Rumunsku

Martin Škrtel počas zápasu s Belgickom. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. feb 2013 o 14:02

Stretnutie sa uskutoční 14. augusta na Národnom štadióne v Bukurešti.

BUKUREŠŤ. Slovenskí futbaloví reprezentanti odohrajú 14. augusta 2013 medzištátne prípravné stretnutie v Bukurešti proti domácim Rumunom. Informovala o tom oficiálna stránka Rumunskej futbalovej federácie (FRF) s tým, že zápas sa uskutoční na Národnom štadióne v Bukurešti a čas jeho začiatku oznámia neskôr.

Pred spomenutým duelom odohrajú Slováci tri medzištátne stretnutia (dve kvalifikačné: SR - Litva /22. 3./, Lichtenštajnsko - SR /7. 6./ a jeden prípravný so Švédskom /26. 3./). V Bukurešti pôjde o poslednú previerku slovenského tímu pred záverečnou fázou kvalifikácie o postup na MS 2014 do Brazílie.

Po spomenutom augustovom stretnutí v rumunskej metropole zverenci trénerskej dvojice Stanislav Griga - Michal Hipp odohrajú 6. septembra kvalifikačné stretnutie v Bosne a Hercegovine a o štyri dni neskôr privítajú Bosniakov na domácom ihrisku, 11. októbra vyzvú na súboj domácich Grékov a o štyri dni neskôr uzavrú kvalifikačný cyklus stretnutím v Lotyšsku.

Bilancia Slovenska v dueloch s Rumunskom nie je priaznivá, v štyroch súbojoch týchto súperov sa trikrát tešili z víťazstva futbalisti z Balkánu a raz sa zrodila bezgólová remíza. Najvyššiu prehru s Rumunmi zaznamenali Slováci v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2000, keď im 4. septembra 1999 podľahli 1:5.

Súvisiace články