Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovensku priklepli ME 2009 a MS 2010!

Sportnet|Publikované 12. okt 2006 o 22:00

Košice V anglickom Southporte sa konala súťaž Mrs. Universe fitnesiek a kulturistov patriacich pod svetovú asociáciu NABBA. Aj Slovensko malo na

súťaži, na ktorej štartovalo vyše tristo pretekárov svoje skromné zastúpenie. Slovenský zväz kulturistiky fitnes a bodyfitnes vyslal na súťaž Nikolu Durbákovú. Košičanka nateraz pracujúca v Španielsku štartovala v kategórii bodyfitnes nad &163 centimetrov. Nakoniec obsadila ôsme miesto.

"Na tej istej súťaži skončila Nikola vlani na siedmej priečke. O jedno miesto si tak pohoršila. Nie som spokojný. Konkurencia bola síce väčšia ako pred rokom, no stalo sa to čoho som sa obával. Durbáková odišla pred pol rokom do Španielska, pripravovala sa sama. Bola na tom síce lepšie ako vlani, no jej konkurentky takisto nespali. Prvá šestka bola maximálne vyrovnaná a vyzerala veľmi dobre. Ktorákoľvek mohla zvíťaziť. S Nikolou sa o dva-tri týždne, keď príde domov pozhováram, čo ďalej. Dá sa síce pripravovať aj bez trénera, no zdá sa že ona potrebuje mať za sebou niekoho, kto ju bude neustále tlačiť. Nestačí si odtrénovať svoje, niekedy by ste mali pridať aj čosi návrh," uviedol po návrate Arpád Mester, ktorý je šéfom asociácie a zároveň trénerom A.M.Sport Košice, v ktorom pôsobí aj Durbáková.

V Southporte sa konal aj kongres svetovej asociácie NABBA. Mester na nej zastupoval Slovensko. Po jeho skončení bol na výsosť spokojný. "Budúcoročný svetový šampionát bude v júni na Malte. V roku 2008 v Srbsku. Slovensku priklepli majstrovstvá Európy v roku 2009 a svetový šampionát 2010. V tejto asociácii sme sa zapísali dobre a ja som rád, že budeme mať možnosť zorganizovať vrcholné podujatia. Kde konkrétne? Konkrétne miesto ešte určené nie je, ale bol by som rád, keby to bolo v Košiciach."

A. Mester bol v Anglicku aj v pozícii rozhodcu na súťaži, rozhodoval aj v deviatich kategóriách. "Samozrejme okrem kategórie bodyfitnesiek, lebo tam sme mali zastúpenie. Rozhodoval som aj súťaž profesionálnych kulturistov. Nedá sa to síce porovnať s asociáciou IFBB, ale bolo tam niekoľko borcov, ktorý by sa bez problémov chytili aj v nej. V Anglicku som dostal pozvánku rozhodovať súťaž profesionálov 22.októbra v Londýne. Tá spadá pod organizáciu Pro Division Inc.," dodal prezident SZKFB.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.