Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Slovenskú dvadsiatku čaká na Veľkú noc kvalifikácia ME vo Švajčiarsku

TASR|Publikované 12. apr 2006 o 14:37

Bratislava 12. apríla (TASR) - Veľkonočné sviatky strávia slovenskí hádzanári do 20 rokov na turnaji kvalifikácie majstrovstiev Európy vo švajčiarskom ...

Bratislava 12. apríla (TASR) - Veľkonočné sviatky strávia slovenskí hádzanári do 20 rokov na turnaji kvalifikácie majstrovstiev Európy vo švajčiarskom Münchesteine. Zverencov trénera Zoltána Heistera, ktorí vlani na premiérových otvorených majstrovstvách Európy vo Švédsku skončili siedmi a rok predtým na európskom šampionáte osemnástok ešte o priečku vyššie, čakajú postupne rovesníci z Lotyšska, Belgicka a Švajčiarska, na záverečný turnaj do Rakúska (10.-19. augusta 2006) pocestujú prvé dve družstvá konečnej tabuľky.

Tréner Heister, ktorý ťahá šnúru už troch úspešných kvalifikácií v poradí, by mal rád postup vo vrecku už pred posledným duelom s domácou reprezentáciou. "Švajčiari budú asi najnáročnejšími súpermi a preto by bolo dobré o postupe rozhodnúť už po prvých dvoch zápasoch," povedal kouč a dodal: "Mám k dispozícii všetkých hráčov, no veľa chlapcov bolo v poslednej dobe zranených. Dali sa síce dokopy, no či to bude stačiť, ešte nevieme. Hráči pravidelne hrávajú za svoje kluby v mužských zložkách a niektorí sú dokonca v zahraničí. Nebudem menovať opory, lebo jeden hráč nikdy nerozhoduje, dôležitejší bude kolektívny výkon."

Program SR:

piatok, 14. apríla: SR - Lotyšsko (17:00)

sobota, 15. apríla: SR - Belgicko (17:00)

nedeľa, 16. apríla: Švajčiarsko - SR (13:00)

Nominácia SR:

brankári: Teodor Paul (1. MHK Košice), Marek Zechmeister, Róbert Bárta (obaja ŠKP Bratislava)

krídla: Maroš Baláž (1. MHK Košice), Marek Kovačech (HC THP Topoľčany), Marek Mišenčík (ŠKP Bratislava), Marek Urban (1. MHK Košice)

pivoti: Andrej Petro (Ivry/Fr.), Juraj Géci (Tatran Prešov)

spojky: Marek Mikéci, Boris Mikuš, Dušan Baďura (ŠKP Bratislava), Jakub Baláž (SGH St. Ingbert/Nem.), Michal Urban (Tatran Prešov, Lukáš Gamrad (Györ/Maď.), Csaba Szücs (Erlangen/Nem.)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.