Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Slovensko v Baku reprezentuje aj trinásťročná vodná pólistka

(Autor: Ilustračné - TASR/MTI)
SITA|Publikované 16. jún 2015 o 11:41

Som šťastná, že nemusím byť teraz v škole, aj keď s ňou nemám problémy. Som dobrá študentka. Momentálne je však pre mňa oveľa zaujímavejšie hrať proti Španielkam a Taliankam a nasávať nové zážitky, hovorí Emma Junasová.

BAKU. Emma Junasová má iba trinásť rokov. Namiesto toho, aby sedela v škole, reprezentuje Slovensko vo vodnom póle na Európskych hrách v Baku. A s dátumom narodenia 17. februára 2002 je najmladšou účastníčkou.

"Je neuveriteľné, že mám iba trinásť rokov a už môžem byť v Azerbajdžane a cestovať po svete. Bola som aj na slávnostnom otvorení hier, kde sa na mňa pozerali tisícky divákov," cituje server európskych hier Junasovú.

"Obrovský zážitok. Ani neverím, že je to pravda."

Lepšie ako v škole

V pondelňajšom súboji vodnopólového turnaja dievčat Slovenky podľahli Španielkam hladko 4:20. Jeden z gólov strelila práve mladučká Junasová.

"Som šťastná, že nemusím byť teraz v škole, aj keď s ňou nemám problémy. Som dobrá študentka. Momentálne je však pre mňa oveľa zaujímavejšie hrať proti Španielkam a Taliankam a nasávať nové zážitky," povedala.

"Viem, že som na svoj vek vysoká (172 cm, pozn. red), ale niektoré súperky na tomto turnaji sú staršie a tým aj väčšie a rýchlejšie ako ja. Preto sa proti nim hrá veľmi ťažko."

Chce študovať aj hrať

Junasová priznáva, že najbližšie okolie ju stále tlačí dopredu, aby sa zlepšovala - a to vo vode aj v škole. "Otec je môj veľký kritik. Vraví, že sa musím neustále zlepšovať," hovorí.

"Robím aj dobré veci, ale nie je ich až tak veľa. V budúcnosti chcem študovať na univerzite a hrať vodné pólo. Možno aj mimo Slovenska, keďže u nás doma nemáme veľa tímov."

Slovenské vodné pólistky na EH v Baku, ktoré sú aj európskym šampionátom do 17 rokov, majú po štyroch zápasoch na konte dve víťazstvá a dve prehry. V šesťčlennej B-skupine sú štvrté za Ruskami, Španielkami a Taliankami.

V utorok od 11.15 h na ne čaká súboj proti Taliansku.

Súvisiace články