Slovenská šestnástka dostala na turnaji v Minsku od Ruska osem gólov

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. (Autor: TASR)
TASR|9. nov 2017 o 15:26

Mladých reprezentantov čakajú v Bielorusku ešte dva zápasy.

MINSK. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov prehrali na turnaji v Bielorusku s Ruskom vysoko 0:8.

Polovicu gólov inkasovali mladí Slováci v druhej tretine.

Na Pohári Prezidentského športového klubu v Minsku ich čakajú ešte dva zápasy, keď nastúpia proti o rok starším súperom z Bieloruska a Lotyšska.

Pohár Prezidentského športového klubu:

MINSK (BIELORUSKO)

Slovensko "16" - Rusko "16" 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)

Góly: 4. Ponomariov, 17. Konstantinov, 24. Zlodejev, 29. Ťutnev, 39. Šujdin, 40. Ryčkov, 54. Ponomariov, 55. Ryčkov

Bielorusko "17" - Lotyšsko "17" 5:4 sn (0:1, 1:3, 3:0 - 0:0 - 1:0)

Reprezentanti do 17 rokov sa v týchto dňoch zúčastňuje turnaja v Púchove. Vo štvrtok zvíťazila nad o rok staršími hráčmi Francúzska 3:2 po nájazdoch.

Zverenci trénera Jána Lipianskeho v 26. minúte po druhom góle Dylana Fabreho prehrávali 0:2, ale do konca riadneho hracieho času vyrovnali zásluhou Andreja Goliana a Simona Jellúša. V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovenska útočník Zvolena Dalibor Ďuriš.

Na Turnaji štyroch krajín Slovákov ešte preveria Švajčiari a Nemci.

1.Slovensko "17"101003:22 b
Nemecko "17"101003:22 b
3.Francúzsko "18"100102:31 b
Švajčiarsko100102:31 b

Hlas po zápase:

(zdroj: Hockeyslovakia.sk)

Ján Lipiansky (hlavný tréner SR "17"): "Bol to veľmi ťažký zápas. Francúzi začali podstatne lepšie, my sme mali veľmi zlú prvú tretinu.

Nemali sme nohy, ale za ďalšie dve tretiny si chalani zaslúžia pochvalu. Samozrejme, v našej hre bolo mnoho drobných chýb, na ktorých musíme popracovať, ale za druhú a tretiu tretinu sme si druhý bod zaslúžili.“

Turnaj štyroch krajín:

PÚCHOV (SLOVENSKO)

Slovensko "17" - Francúzsko "18" 3:2 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 29. Golian (Kupka, Mudrák), 44. Jellúš (Ďuriš), rozhod. sam. nájazd D. Ďuriš - 10. Fabre (Chautant), 26. Fabre (Chautant, Andraud)

Vylúčení na 2 min: 3:4, navyše Rabl (Fr.) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák – Kacej, Krajčík, 142 divákov.

Nemecko "17" - Švajčiarsko "17" 3:2 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Kinder (Obu, Alberg), 25. Nijenhuis (Reichel), rozhod. sam. nájazd Schumacher - 33. Hasler, 36. Andersson (Vouardoux, Schwenninger)

Vylúčenia na 2 min: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – Tvrdoň, Šefčík, 83 divákov

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenská šestnástka dostala na turnaji v Minsku od Ruska osem gólov