Prišiel so zdvihnutou rukou. Ramsay sa po prehre kajal: Bola to moja chyba

Hráči Slovenska a tréner Craig Ramsay na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|19. máj 2022 o 00:20

Pardavý vysvetľoval nedorozumenie v závere.

HELSINKI. Pred novinárov predstúpil značne sklamaný a so zdvihnutou pravou rukou.

Hráčov chcel ušetriť kritiky. Prehru 3:5 so Švajčiarmi na majstrovstvách sveta zobral tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay na seba.

"Bola to moja chyba. Neurobil som dostatočne dobrú prácu. V určitom zmysle som hráčov až príliš zahltil prípravou na zápas," kajal sa Ramsay.

Z Helsínk

píše reportér Sportnet.sk Patrik Fotta.

Hráči boli podľa neho až príliš nervózni. Nedokázali sa vyrovnať s intenzitou, v akej súper odohral celé stretnutie.

"Ukázalo sa to hneď v našej prvej presilovej hre. Mal som pocit, že ich neustále naháňame. Boli na nás príliš rýchli," hodnotil Ramsay.

Pardavý: Možno je čas, aby si hráči sadli

Asistent trénera Ján Pardavý, ktorý má na starosti presilové hry, priznal sklamanie s hrou v početnej výhode.

Celkovo hrali slovenskí hokejisti v presilovke takmer 17-minút z celého zápasu. Švajčiari sa zakaždým ubránili, v oslabení dokonca strelili gól a mali šance na ďalšie.

"Neboli sme v presilovke dostatočne efektívni. Prvé dve tretiny naša presilovka nespĺňala kritériá. Mali sme strašne veľa presiloviek, ale nič sme z nich nevyťažili.

Bolo tam z našej strany zopár svetlých momentov, ale celkovo sme zaostávali za Švajčiarmi. Chýbali nám občas detaily, ktoré nás dávali dole," povedal Pardavý.

Hráči po zápase avizovali, že si potrebujú spolu sadnúť a prediskutovať si niektoré veci. Podobný moment nastal aj na olympiáde v Pekingu.

Domov»MS v hokeji 2022»Prišiel so zdvihnutou rukou. Ramsay sa po prehre kajal: Bola to moja chyba