Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Slovensko - SAE 4:1 v úvodnom dueli šampionátu

SITA|27. nov 2003 o 19:22

ABÚ DABÍ 27. novembra (SITA) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v otváracom stretnutí XIV. majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie v Abú Dabí nad domácim výberom Spojených arabských emirátov hladko 4:1. Do listiny strelcov sa v

prvom vystúpení v základnej A-skupine najprv zapísal v 5. minúte obranca Miloš Brezinský hlavou po Bruškovom rohovom kope, v 23. minúte zvýšil na 2:0 útočník bratislavského Interu Juraj Halenár. Tretí presný zásah pridal peknou strelou približne z 25 metrov Marek Čech po prihrávke Milana Ivanu a gólový účet duelu uzavrel v 81. minúte po peknej akcii dua Ivana - Halenár striedajúci Filip Hološko. O jediný gól domáceho tímu sa v 72. minúte postaral po chybe obrany stredopoliar Ali Al Wehaibi, ktorý znižoval na 1:3. Slovenskí hráči mali počas celého zápasu jasnú prevahu, v druhom polčase nevyužili tri jasné gólové šance v 54. min Ivana (trafil do žrde) a dvakrát (73. a 84. min) Halenár.

Zverenci trénera Petra Poláka urobili na štadióne Zayed Sport City dôležitý krok k postupu do osemfinále. Ďalším súperom slovenskej dvadsiatky bude v pondelok 1. decembra o 14.45 SEČ africký tím Burkina Faso, účinkovanie v skupine ukončia mladí Slováci o tri dni neskôr v súboji s Panamou o 17.30 SEČ.

A-skupina:

Slovensko - Spojené arabské emiráty 4:1 (2:0)

Góly: 5. Brezinský, 23. Halenár, 48. Čech, 81. Hološko - 72. Ali Al Wehaibi, ŽK: 36. Brezinský, 39. M. Kostoláni, 57. Čech - 35. Ali Al Wehaibi, 45. Abdulla Ahmad, rozhodovali Elizondo - Rossi, Garcia (všetci Arg.).

Zostavy:

Slovensko: P. Kostoláni - M. Kostoláni, Brezinský, R. Konečný, Čech - Ivana, Kurty (76. Pečovský), Bruško, Žofčák (83. Kopúnek) - Šebo (69. Hološko), Halenár

SAE: Ismail Rabee - Salem Zayed, Abdulla Ahmad, Saad Mubarak (66. Ali Al Zaabi), Tariq Hassan - Ali Al Wehaibi, Abdulla Malallah, Redha Abdulhadi (50. Darwush Ahmad), Saleh Hamad (60. Ahmed Abdulla) - Ismail Matar, Ali Sultan