Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slovensko proti Macedónsku v Skopje na antuke

SITA|Publikované 6. feb 2007 o 13:52

BRATISLAVA 6. februára (SITA) - Slovenskí tenisti budú hrať 6.-8. apríla stretnutie 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2007 proti Macedónsku v Skopje na antuke vonku loptičkami Babolat ...

BRATISLAVA 6. februára (SITA) - Slovenskí tenisti budú hrať 6.-8. apríla stretnutie 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2007 proti Macedónsku v Skopje na antuke vonku loptičkami Babolat Team. Dvojhry sa v piatok a v nedeľu začnú o 10.00 h, štvorhru rozohrajú v sobotu o 12.00 h. Konkrétnym dejiskom by mal byť areál klubu Jug v mestskom parku. Hľadisko má kapacitu 600 miest s možnosťou rozšírenia o 150 sedadiel. Agentúru SITA o tom informovala Biljana Dimovská z Macedónskej tenisovej federácie. Návrh ešte podlieha schváleniu Medzinárodnou tenisovou federáciou ITF.

Pôjde o prvý vzájomný zápas týchto súperov, ktorí zhodne majú vo februárovom 1. kole voľný žreb. Macedónci si svoju premiérovú účasť v I. skupine euroafrickej zóny 2007 vybojovali septembrovým víťazstvom v II. skupine euroafrickej zóny na domácej pôde nad Fínskom 3:2 práve v Skopje na antuke. Od februára 2004 majú za sebou sériu deviatich triumfov. Hráči tejto balkánskej krajiny účinkujú v DP od roku 1995 a stihli absolvovať presne 50 duelov s bilanciou 29 víťazstiev, 21 prehier. V aktuálnom rebríčku je Macedónsko na 43. mieste (Slovensku patrí 7. priečka). O tom, že Macedónci patria výkonnostne do inej kategórie ako Slováci, svedčí aj súčasné postavenie tenistov v rebríčku ATP Entry pre nasadzovanie. Jednotka Lazar Magdincev je v singlovom počítačovom poradí na 510. pozícii (SR disponuje siedmimi vyššie postavenými hráčmi) a dvojke Predragovi Rusevskému patrí 553. post. Jediným ďalším hodnoteným zástupcom je Shendrit Deari na 1539. mieste. Magdincev a Rusevski sú aj najskúsenejšími hráčmi výberu nehrajúceho kapitána Hrista Jankova, keď odohrali za súčasť bývalej Juhoslávie 24 resp. 30 zápasov.

Slováci "spadli" do I. skupiny euroafrickej zóny septembrovou domácou prehrou s Belgickom 2:3 v stretnutí o účasť vo svetovej skupine. Víťaz duelu Slovensko - Macedónsko si 21.-23. 9. zahrá baráž o elitnú svetovú skupinu Davisovho pohára.

Súvisiace články