Sportnet|14. jún 2021 o 19:57 (aktualizované 15. jún 2021 o 11:22)

Slovenskí futbalisti v prvom zápase na EURO 2020 zdolali Poľsko 2:1 (1:0).

PETROHRAD. Slovenská futbalová reprezentácia vyhrala v prvom zápase na majstrovstvách Európy nad Poľskom 2:1 (1:0).

Úvodný gól strelil v 18. minúte Róbert Mak, ktorý v rohu vycvičil Bereszynského a z uhla vystrelil. Trafil žrď, od ktorej sa lopta odrazila do brankára Szczesného a od neho do bránky.

Slováci hrali v prvom dejstve súperovi veľa nedovolili, boli lepší v osobných súbojoch, viackrát sa pokúsili zakončiť rýchle protiútoky. Hneď po prestávke však Poliaci vyrovnali, keď zblízka prekonal Dúbravku Linetty.

Súpera gól povzbudil, mal prevahu, ale v 62. minúte videl druhú žltú a po nej červenú kartu Krychowiak. V 69. minúte Slovensku využilo presilovku, keď po rohovom kope trafil parádne Škriniar.

Čitatelia Sportnetu mohli hodnotiť slovenských reprezentantov. Najvyššia známka je 10 a najnižšia 1.

Jednoznačne najlepšie vyhodnotili výkon Milana Škriniara, dostal hodnotenie 9,3. Na druhom mieste v hodnotení pritom bolo viacero hráčov, ale s priemernou známkou iba 7,8. Naopak, najmenej zaujal Michal Ďuriš so známkou 4,4.

Domov»EURO 2021»Čitateľom sa najviac páčil výkon Škriniara, viacerí hráči napriek výhre nezaujali