Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovensko 20 hrá dnes s Košicami v Prešove

Sportnet|Publikované 7. aug 2013 o 22:00

Slovenský zväz hádzanej odobril štart prešovských juniorov v najvyššej súťaži hádzanárov. Hrať budú pod hlavičkou výberu Slovenska 20.PREŠOV. Toto je už niekoľko dní známy fakt. Známe sú aj mená trénerov hádzanárov Slovenska 20. V extralige ich povedie rovnocenná dvojica trénerov Marek Gernát – Stanislav Kolpak. Okrem toho obaja tréneri povedú prešovské dorastenecké celky. Prv menovaný mladší, druhý starší.

Základ výberu SR 20 tvoria starší dorastenci Tatrana Prešov. So súhlasom riadiaceho orgánu slovenskej extraligy mužov v tíme SR 20 môžu hrať aj dvaja „starší“ hráči R. Drobňák a D. Šterbinský.

Keďže najvyššia súťaž hádzanárov na Slovensku načne sezónu 2013/2014 už koncom tohto mesiaca, aj mužstvo SR 20, ktorého domovským stánkom je prešovská TATRAN handball arena (THA), sa na ňu náležito pripravuje.

Od 22. júla títo reprezentanti naberali kondíciu. Postupne prešli na zdokonaľovanie hernej stránky. Nuž a ich čaká prvý prípravný zápas. Odohrajú ho v THA dnes od 18.30 hodiny.

Súperom zverencov trénerov M. Gernáta a S. Kolpaka bude extraligový 1. MHK Košice. Ďalší majú na programe piatok 9. 8. v Maďarsku, s druholigovým Torokszentmiklós.

Vycestujú aj do poľských Kielcov

„V pláne máme aj prípravné zápasy v maďarskom Egeri, či v Martine. Od 25. do 29. augusta budeme hrať na medzinárodnom turnaji v poľských Kielcoch,“ informoval jeden z trénerov SR 20 Stanislav Kolpak.

„Na ňom budeme vystupovať pod hlavičkou staršieho dorastu Tatrana Prešov. Mimo turnajového diania ale odohráme ako SR 20 prípravné stretnutia v Kielcoch s niektorými tímami, ktoré do Poľska pricestujú.“

Extraligu mužov mal výber SR 20 premiérovo odštartovať zápasom s ŠKP Bratislava koncom augusta. Napokon ale došlo k dohode klubov a tento duel preložili na polovicu októbra. Aj preto môžu Prešovčania vycestovať na turnaj do Kielcov.

Prvý súťažný zápas v extralige mužov tak odohrajú zrejme 8. septembra v THA s Topoľčanmi.

Prípravné stretnutie hádzanárov SR 20 – 1. MHK Košice sa hrá dnes od 18.30 h v TATRAN handball arene v Prešove. Vstup je zdarma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.