Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slovenskí volejbalisti odohrajú turnaj Svetovej ligy v Košiciach

(Autor: Ilustračné - judy)
SITA|Publikované 12. feb 2014 o 10:08

Podujatie sa uskutoční od 13. do 15. júna v Steel aréne.

BRATISLAVA/KOŠICE. Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa vo svojom premiérovom ročníku v prestížnej Svetovej lige predstavia v košickej Steel aréne. Turnaj sa uskutoční od 13. do 15. júna.

Zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho si zmerajú sily s hráčmi Španielska, Portorika a Číny.

Organizáciu turnaja Svetovej ligy v Košiciach schválila na svojom zasadnutí Správna rada Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

V Košiciach sa im darí

Slováci v Steel aréne dosiahli jeden z najväčších úspechov, v roku 2011 tu druhýkrát v histórii vyhrali Európsku ligu.

"Veľmi radi sa vraciame na miesta, kde sme boli úspešní a košická Steel aréna k nim patrí. V premiérovej sezóne vo Svetovej lige sa chceme prezentovať čo najlepším spôsobom a Steel aréna spĺňa všetky kritériá na to, aby sme v nej odohrali historicky prvé zápasy v tejto prestížnej súťaži. Určite tu nájdeme kultúrne prostredie, s vedením arény a s mestom Košice máme veľmi dobré vzťahy. Verím, že sa príde pozrieť čo najviac divákov," uviedol pre svf.sk prezident SVF Ľubor Halanda.

Na volejbalistov sa teší aj vedenie Steel arény. "Je pre nás veľká pocta, že môžeme hostiť volejbalistov pri ich premiére vo Svetovej lige. Som veľmi rád, že sa Slovenská volejbalová federácia takto rozhodla a vynasnažíme sa nadviazať na výbornú spoluprácu spred troch a dvoch rokov pri turnajoch Európskej ligy. Vďaka mestu máme zakúpenú drevenú palubovku, čo je uľahčenie aj pre federáciu. Na Svetovú ligu sa veľmi tešíme, do Košíc príde fantastický volejbal. Španieli, Čína a Portoriko predstavujú veľkú kvalitu a verím, že sa našim podarí postúpiť do Final Four," povedal generálny manažér Steel arény Igor Havrila.

Svetová liga po novom

Svetová liga má od roku 2014 nový formát a celkovo sa v nej predstaví až 28 tímov, ktoré sú rozdelené do siedmich štvorčlenných skupín. Slovensko figuruje v G-skupine spoločne s Portorikom, Čínou a Španielskom a je spoločne s Belgickom, Tuniskom, Tureckom a Mexikom jedným z piatich nováčikov súťaže.

Slováci odohrajú dva turnaje. Prvý sa uskutoční od 6. do 8. júna 2014 v Portoriku, druhý (13. - 15. júna) organizuje Slovensko.

Víťaz skupiny a druhý najlepší tím z G a F-skupiny postúpi na záverečný turnaj Final Four, ktorý sa uskutoční v Turecku (27. - 29. júna).

Víťaz Final Four bude mať možnosť v roku 2015 štartovať o "poschodie" vyššie - v C, D alebo E-skupine.

Všetky zápasy Slovenska zo Steel arény odvysiela RTVS, zo záznamu uvidia diváci aj stretnutia SR z prvého turnaja v Portoriku.

"Časy stretnutí sme museli mierne upraviť, pretože termín turnaja na Slovensku koliduje s futbalovými majstrovstvami sveta v Brazílii. V sobotu a nedeľu bude hrať naša reprezentácia o 15.00 h a v piatok o 17.30 h," uzavrel viceprezident SVF Tomáš Singer.

Program druhého turnaja G-skupiny Svetovej ligy 2014

piatok 13. júna:

17.30 h: SLOVENSKO - Portoriko

20.30 h: Čína - Španielsko

sobota 14. júna:

15.00 h: SLOVENSKO - Čína

18.00 h: Španielsko - Portoriko

nedeľa 15. júna:

15.00 h: SLOVENSKO - Španielsko

18.00 h: Portoriko - Čína

sita

Zloženie skupín Svetovej ligy 2014

A-skupina: Brazília, Taliansko, Poľsko, Irán

B-skupina: Rusko, USA, Bulharsko, Srbsko

C-skupina: Belgicko, Kanada, Austrália, Fínsko

D-skupina: Argentína, Nemecko, Francúzsko, Japonsko

E-skupina: Holandsko, Kórejská republika, Portugalsko, Česko

F-skupina: Tunisko, Turecko, Kuba, Mexiko

G-skupina: Portoriko, Čína, SLOVENSKO, Španielsko

sita

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.