Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovenskí teakwondisti urobili v Košiciach ďalší krok medzi európsku špičku

Sportnet|Publikované 8. nov 2006 o 23:00

Košice - Po úspešnom ťažení na 2. ročníku medzinárodného turnaja v Taekwondo WTF Pantera Fighters World Cup v chorvátskom Záhrebe pred dvoma týždňami

potvrdili slovenskí teakwondisti príslušnosť k európskej špičke aj na domácom turnaji olympijských nádejí CEFTA, ktorý sa minulú sobotu konal v košickom Cassosporte. Okrem 20 klubov zo Slovenska, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Rumunska a ČR sa na turnaji predstavili tiež reprezentácie Poľska a ČR.

Tréner slovenskej reprezentácie Mário Švec ohodnotil úroveň turnaja ako jednu z najvyšších na Slovensku za posledné roky. Najúspešnejšími výpravami sa stali reprezentačné výbery Poľska a ČR, no s výnimkou chorvátskeho TKD Rugvica boli v ďalšom poradí za nimi v závese s bilanciou päť zlatých, sedem strieborných a osem bronzových medailí teakwondisti Ilyo-Taekwondo ŠKP Košice a Koryo-Taekwondo Košice, ktorý si vybojovali štyri prvé, dve druhé a päť tretích miest. "Myslím si, že výsledková listina o našej spokojnosti hovorí jasnou rečou, pretože vo veľmi silnej konkurencii sme opäť potvrdili, že kvalitou sa dostávame na úroveň európskej špičky. Najviac by som ocenil výkon juniora M. Columbyho v kategórii do 55 kg, ktorý vo veľmi vyrovnanom finále zdolal Poliaka J. Bubela. Výborným výkon sa tiež predviedla T. Cehlárová z RI Liptovský Mikuláš, keď si vo finále poradila s Chorvátkou A. Vlahovicovou," hodnotil M. Švec.

Kvalitné výkony a výsledky zo Záhrebu a Košíc by slovenskí teakwondisti chceli v tomto roku ešte potvrdiť na dvoch medzinárodných turnajoch. Tohtoročný medzinárodný vrchol sa očakáva na jednom z najprestížnejších turnajov v Európe v decembri v Nemecku, kde sa minulý rok predstavilo 1 200 pretekárov z Európy, Ázie a Ameriky. Našim najžhavejším želiezkom v ohni bude v súčasnosti najproduktívnejší reprezentant na Slovensku Marko Columby, ktorý bude obhajovať prvenstvo vo svojej váhovej kategórii. M. Columby patrí aktuálne medzi horúcich adeptov na reprezentačný dres Slovenska pre olympijské kvalifikácie v Manchestri v septembri 2007 a Turecku v roku 2008. "Hovoriť dnes o konečnej nominácii je ešte skoro, pretože za deväť mesiacov sa toho môže ešte veľa zmeniť. Treba však dodať, že pri udržaní dosahovaných výsledkov má šancu prebojovať sa na olympijskú kvalifikáciu každý z našich juniorov. Keďže na olympiáde môžu súťažiť športovci od 16 rokov, príležitosť súťažiť so seniormi majú teda aj vekom ešte juniori. V prípade M. Columbyho musíme brať do úvahy fakt, že len nedávno prešiel z kategórie do 51 kg do kategórie do 55 kg. No najnižšia váhová kategória medzi seniormi je do 58 kg, preto si bude musieť zvyknúť nielen na seniorskú súťaž, ale aj na vyššiu váhovú kategóriu. Mame však pred sebou ešte tri štvrte roka, kedy budeme robiť všetko preto, aby sme sa zodpovedne a kvalitne pripravili," uviedol M. Švec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.