Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Slovenskí športovci v Aténach - prehľad výkonov a umiestnení

SITA|30. aug 2004 o 11:48

BRATISLAVA 30. augusta (SITA) - Prehľad účinkovania slovenských športovcov na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:


ATLETIKA:

Miloš Bátovský (chôdza na 50 km) - 18. miesto 3:59:11 h

Marián Bokor (oštep) - v kvalifikácii 32. miesto 71,74 m, nepostúpil do finále

Milan Haborák (guľa) - vyradený z výpravy ešte pred začiatkom OH pre pozitívny test na doping

Libor Charfreitag (kladivo) - 7. miesto 77,54 m

Lucia Klocová (800 m) - v II. semifinále 6. miesto (celkovo 19.) 2:00,79 min, nepostúpila do finále

Mikuláš Konopka (guľa) - 10. miesto 19,92 m (v kvalifikácii 20,32 m)

Miloslav Konopka (kladivo) - v kvalifikácii 14. miesto 76,16 m, nepostúpil do finále

Peter Korčok (chôdza na 50 km) - 14. miesto 3:54:22 h

Zuzana Malíková (chôdza na 20 km) - 22. miesto 1:33:17 h

Marcel Matanin (maratón) - 81. miesto 2:50:26 h

Matej Tóth (chôdza na 20 km) - 32. miesto 1:28:49 h

Kazimír Verkin (chôdza na 50 km) - 36. miesto 4:13:11 h

Jaroslav Žitňanský (disk) - v kvalifikácii 35. miesto 53,30 m


CYKLISTIKA

dráhová:

Peter Bazálik - 12. miesto v tímovom šprinte

Jaroslav Jeřábek - 12. miesto miesto v tímovom šprinte, neuspel v 1. kole šprintu a keirinu

Jan Lepka - 12. miesto v tímovom šprinte

Jozef Žabka - 15. miesto v madisone

Martin Liška - 15. miesto v madisone


cestná:

Martin Riška - 71. miesto v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom na 224,4 km

Matej Jurčo, 36. miesto v časovke jednotlivcov na 48 km, preteky jednotlivcov s hromadným štartom na 224,4 km nedokončil


horská cyklistika

Janka Števková - preteky v cross country nedokončila

Ľuboš Kondis - v cross country 34. miesto


DŽUDO:

Jozef Krnáč - 2. miesto v kategórii do 66 kg

Zoltán Pálkovács - v kategórii do 100 kg prehral s Ghislainom Lemairom (Fr.) v 1. kole na ippon za 1:22 min a ďalej už v súťaži nepokračoval


GYMNASTIKA:

Zuzana Sekerová - nepostúpila z kvalifikácie do 24-členného finále viacboja a ani do 8-členného finále na niektorom zo štyroch náradí

Katarína Prokešová - 10. miesto v skokoch na trampolíne


JACHTING:

Martin Lapoš - 34. miesto vo windsurfingovej triede Mistral


KANOISTIKA

vodný slalom:

Pavol Hochschorner - 1. miesto v C2

Peter Hochschorner - 1. miesto v C2

Elena Kaliská - 1. miesto v K1 žien

Michal Martikán - 2. miesto v C1

Gabriela Stacherová - 10. miesto v K1 žien

Ján Šajbidor - 12. miesto v K1 mužov


rýchlostná kanoistika:

Juraj Bača - 3. miesto v K4 na 1000 m

Daniel Biksadský - nepostúpil zo semifinále v C2 na 500 a 1000 m

Róbert Erban - nepostúpil zo semifinále v K1 mužov na 1000 m

Marcela Erbanová - 5. miesto v K1 žien na 500 m

Martin Chorváth - nepostúpil zo semifinále v K1 mužov na 500 m

Marián Ostrčil - 7. miesto v C1 na 1000 m, nepostúpil zo semifinále v C1 na 500 m

Peter Páleš nepostúpil zo semifinále v C2 na 500 a 1000 m

Michal Riszdorfer - 3. miesto v K4 na 1000 m

Richard Riszdorfer - 3. miesto v K4 na 1000 m

Erik Vlček - 3. miesto v K4 na 1000 m


PLAVECKÉ ŠPORTY:

plávanie

Ľuboš Križko - 27. miesto na 100 m znak 56,62, nepostúpil do semifinále

Martina Moravcová - 6. miesto na 100 m motýlik 58,96, 7. miesto na 100 m v. sp. 55,12, 12. miesto na 200 m v. sp. časom 1:59,96 (nepostúpila do finále), 17. miesto na 50 m v. sp. 25,69 (nepostúpila do semifinále)


synchronizované plávanie

Veronika Feriancová - 22. miesto v súťaži dvojíc

Katarína Havlíková - 22. miesto v súťaži dvojíc



ŠPORTOVÁ STREĽBA:

Jozef Gönci - 3. miesto vo vzduchovej puške 60 výkonom 697,4 b. (596+101,4), 4. miesto v ľubovoľnej malokalibrovke 60 výkonom 700,5 (598+102,5), 9. miesto v ľubovoľnej malokalibrovke 3 x 40 výkonom 1162 bodov (nepostúpil do finále)

Matej Mészáros - 9. miesto vo vzduchovej puške 60 výkonom 594 b. (nepostúpil do finále)

Andrea Stranovská -12. miesto v skeete výkonom 66 b. (nepostúpila do finále)


TENIS:

Karol Beck - v dvojhre prehral v 1. kole s Argentínčanom Augustinom Callerim 6:2, 3:6, 6:8, v štvorhre spolu s Dominikom Hrbatým prehrali v 1. kole s Kanaďanmi Danielom Nestorom a Frederickom Niemeyerom 2:6, 5:7

Daniela Hantuchová - 2. kole dvojhry prehrala s Patty Schnyderovou 6:3, 1:6 a 4:6, v 1. kole štvorhry spolu s Janette Husárovou prehrali so Švajčiarkami Myriam Casanovovou a Patty Schnyderovou 3:6, 4:6

Dominik Hrbatý - v 2. kole dvojhry prehral s Američanom Taylorom Dentom 6:7 (4) a 3:6, v štvorhre spolu s Karolom Beckom prehrali v 1. kole s Kanaďanmi Danielom Nestorom a Frederickom Niemeyerom 2:6, 5:7

Janette Husárová - v 1. kole štvorhry spolu s Danielou Hantuchovou prehrali so Švajčiarkami Myriam Casanovovou a Patty Schnyderovou 3:6, 4:6

Karol Kučera - v 1. kole dvojhry prehral s Rusom Maratom Safinom 0:6, 4:6

Ľubomíra Kurhajcová - v 1. kole dvojhry prehrala s Američankou Lisou Raymondovou 4:6, 6:4, 3:6, v 1. kole štvorhry spoločne s Martinou Suchou prehrali s Taliankami Silviou Farinovou-Eliovou a Francescou Schiavoneovou 2:6, 4:6

Martina Suchá - v 1. kole dvojhry prehrala s Ruskou Naďou Petrovovou 3:3, 3:6, v 1. kole štvorhry spoločne s Ľubomírou Kurhajcovou prehrali s Taliankami Silviou Farinovou-Eliovou a Francescou Schiavoneovou 2:6, 4:6


VESLOVANIE:

Lukáš Babač - 11. miesto v dvojskife ľahkých váh

Ľuboš Podstupka - 11. miesto v dvojskife ľahkých váh


VZPIERANIE:

Miroslav Janíček - v kategórii do 69 kg nezvládol základ v nadhode a neklasifikovali ho

Rudolf Lukáč - v kategórii do 77 kg 15. miesto výkonom 335 kg (147,5 + 187,5)

Martin Tešovič - v kategórii do 105 kg nezvládol základ v trhu a neklasifikovali ho


ZÁPASENIE:

Attila Bátky - v gréckorímskom štýle v kategórii do 84 kg nepostúpil zo základnej skupiny, celkovo ho klasifikovali na 10. mieste

Štefan Fernyák - vo voľnom štýle v kategórii do 66 kg nepostúpil zo základnej skupiny, celkovo ho klasifikovali na 16. mieste

Peter Pecha - vo voľnom štýle v kategórii do 96 kg nepostúpil zo základnej skupiny, celkovo ho klasifikovali na 12. mieste


Súvisiace články