Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Slovenskí senátori úradovali v NY, Šatan dosiahol hetrik

TASR|16. feb 2004 o 23:39

New York 16. februára (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára sa stal prvým hrdinom ďalšej série zápasov NHL. Obranca Ottawy bol ústrednou postavou víťazného ...

New York 16. februára (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára sa stal prvým hrdinom ďalšej série zápasov NHL. Obranca Ottawy bol ústrednou postavou víťazného zápasu v New Yorku proti Rangers (4:1), keď dal víťazný gól a pri inom asistoval.

Chárovi na jeho 13. zásah sezóny prihral po parádnej kľučke v rohu na modrej čiare Marián Hossa. Najproduktívnejší muž senátorov sa v plnej hokejovej nádhere predviedol aj pri poisťujúcom štvrtom góle hostí, keď nekompromisným bodyčekom odstavil súpera od puku a dal tak priestor Havlátovmu presnému pasu na strelca Smolinského. V noci na utorok, ktorej začiatky zápasov sa roztiahli až na 9 hodín, sa pred polnocou SEČ začali aj súboje NY Islanders - LA (1:1) a Buffalo - Atlanta, za buffalské šable, ktoré v tretej tretine viedli 6:1, otvoril skóre svojím 19. gólom sezóny Miroslav Šatan a potom ďalšími dvoma trefami zavŕšil hetrik.

Súvisiace články