Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Slovenskí pištoliari na piedestáli

Sportnet|Publikované 23. feb 2009 o 00:00

Zlatú medailu v súťaži družstiev získali na majstrovstvách Európy v streľbe zo vzduchových zbraní slovenskí pištoliari. Trojica v zložení Pavol Kopp,

Ján Fabo a Juraj Tužinský ju získala s 1738 bodmi, o štyri body za nimi skončili strieborní Srbi a o ďalšie dva body menej mali tretí Ukrajinci.

PRAHA. Pre slovenské strelectvo je to tak po bronze v družstvách na ME 2006 v Moskve historický úspech.

Rovnaké mená

Aj pri tomto prvom cennom kove boli pred tromi rokmi rovnakí pištoliari. Navyše Pavol Kopp a Ján Fabo sa vo vysočanskej O2 aréne prebojovali aj do osemčlenného finále. Kopp išiel do neho zo 6. miesta nástrelom 581, Fabo s 579 musel o finále absolvovať víťazný rostrel. Vo finále si potom Kopp svoju pozíciu udržal, Fabo klesol na 8. miesto. Tretí do partie Juraj Tužinský obsadil v konkurencii 52 pištoliarov konečné 13. miesto, pričom od toho, aby išiel do rozstrelu o finále, ho delil iba bod. Zo zlata sa tešil Srb Andrija Zlatič (684,6), keď vo finále potvrdil svoje vedúce postavenie po kvalifikácii, striebro si vybojoval Talian Mauro Badaracchi (684,3). Do finále však išiel až z piatej pozície, na strieborný stupenienok ho vyniesol jasne najlepší nástrel 103,3. Bronz si vystrieľal Rus Vladimir Isakov (683,5), naopak z medailových pozícii padli po kvalifikácii druhý Armén Noryar Bachtamian a tretí Bielorus Jurij Dauhapolau.

Súvisiace články