Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Slovenskí mladíci sa chcú pokúsiť o zázrak

Milan Lalkovič. (Autor: TASR)
Pavol Spál|4. feb 2011 o 18:51

Reprezentácia do 21 rokov vyzve v boji o európsky šampionát najťažšieho súpera.

Reprezentácia do 21 rokov vyzve v boji o európsky šampionát najťažšieho súpera.

BRATISLAVA. Slovenská reprezentácia do 21 rokov bola naposledy blízko k postupu na európsky šampionát. No nevyšlo to.

Nová generácia s trénerom Ivanom Galádom sa uchádza o postup na ME v Izraeli 2013.

„Pokúsime sa o futbalový zázrak. O sedem miest sa zaujíma 52 tímov, v tejto vekovej kategórii je najťažšia cesta kvalifikovať.Nehľadáme vopred alibi, ale taký je stav. Máme osem krokov. Či budeme vyhrávať alebo prehrávať, v tejto chvíli neviem povedať. Chceme niečo uhrať,“ vyhlásil nový kouč Galád, bývalý tréner Nitry.

Galád ma hlavne v ofenzíve k dispozícii generáciu nádejných mladíkov. Medzi jej ťahúňov by mal patriť Róbert Mak.

Iba devätnásťročný rýchly krídelník 1. FC Norimberk začína stabilne hrávať bundesligu. Naskočil do desiatich zápasoch a dal i gól.

Osemnásťročný Milan Lalkovič patrí k najväčším talentom londýnskej Chelsea. Filip Kiss je najlepším strelcom Slovana Bratislava.

Slovákov čaká ťažká skupina, ktorej jasným favoritom sú Francúzi, ktorí disponujú azda najkvalitnejším tímom tejto vekovej kategórie v Európe.

Medzi európsku elitu patria i Rumuni s kádrom plných legionárov. Skupinu dopĺňa nevyspytateľný Kazachstan a Lotyšsko.

Do ďalšej fázy ME postúpia desiati víťazi základných skupín. K nim pribudnú štyria najlepší z druhých miest. Štrnásť tímov potom vytvorí sedem párov.

Lepší z dvojice po dvoch vzájomných dueloch (systém doma - vonku) postúpi na záverečný turnaj ME 2013.

V realizačnom tíme sa vytvorila nová pozícia tím manažéra, ktorú zaujal bývalý stredopoliar Slovana Bratislava Samuel Slovák. Tímu bude vypomáhať i psychológ.

Kvalifikáciu začínajú Slováci 3. júna doma proti Lotyšsku, potom sa predstavia trikrát vonku - v Kazachstane (6. septembra), Lotyšsku (11. októbra) a vo Francúzsku (15. novembra).

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články