Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Slovenskí krasokorčuliari získali cenu fair play. Ponúkli konkurentom výstroj

Nepelov Memoriál privíta hneď niekoľko zvučných mien. (Autor: TASR)
TASR|15. jún 2011 o 12:08

Slovenský krasokorčuliarsky pár Nikola Višňová, Lukáš Csolley získal špeciálnu cenu od svetovej organizácie Medzinárodnej komisie fair play za športové gesto.

BRATISLAVA. Slovenský krasokorčuliarsky pár Nikola Višňová, Lukáš Csolley získal špeciálnu cenu od svetovej organizácie Medzinárodnej komisie fair play (CIFP) za športové gesto počas majstrovstiev sveta juniorov v Kórejskej republike.

Čestné uznanie im príde na Slovensko osobne odovzdať prezident CIFP Jenö Kamuti z Maďarska. K predaniu ocenenia príde na slávnostnom udeľovaní cien Klubu fair play Slovenského olympijského výboru (KFP SOV), ktoré sa uskutoční v sobotu 9. júla v Liptovskom Mikuláši.

"Naši reprezentanti, ktorí v Kórejskej republike obsadili skvelé piate miesto, nezištne ponúkli pomoc ich českým konkurentom Karolíne Procházkovej a Michalovi Češkovi. Meškala im totiž batožina a Lukáš im ponúkol potrebnú výstroj. Keďže ich ale vyžrebovali do rovnakej rozjazdy z pomoci napokon zišlo. Napriek tomu ich gesto neušlo pozornosti a dostalo sa im aj takejto odmeny," povedala pre TASR predsedníčka Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Mária Hrachovcová.

Súvisiace články