Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Slovenskí hráči mailujú od novinárov

TASR|2. máj 2001 o 15:13

Norimberg 2. mája (TASR) - Nemilé prekvapenie zažili slovenskí hokejisti v tlačovom stredisku v dejisku B-skupiny MS v Norimbergu. Ako prví si vo voľných chvíľach prišli "zamailovať" obaja obri Filcovho výberu


'Nemilé prekvapenie zažili slovenskí hokejisti v tlačovom stredisku v dejisku B-skupiny MS v Norimbergu. Ako prví si vo voľných chvíľach prišli "zamailovať" obaja obri Filcovho výberu Zdeno Chára (dole) a Branislav Mezei a podobne ako pred nimi celá mediálna obec ťažko chápali, prečo vo vyspelej krajine nie je v centre informačného diania prístupný revolučný zdroj komunikácie. Internet teda napokon mohli využívať u krajanov-novinárov, ktorým sa podarilo na svojich laptopoch napojiť na lokálneho providera.
TASRNorimberg 2. mája (TASR) - Nemilé prekvapenie zažili slovenskí hokejisti v tlačovom stredisku v dejisku B-skupiny MS v Norimbergu. Ako prví si vo voľných chvíľach prišli "zamailovať" obaja obri Filcovho výberu Zdeno Chára a Branislav Mezei a podobne ako pred nimi celá mediálna obec ťažko chápali, prečo vo vyspelej krajine nie je v centre informačného diania prístupný revolučný zdroj komunikácie. Internet teda napokon mohli využívať u krajanov-novinárov, ktorým sa podarilo na svojich laptopoch napojiť na lokálneho providera.

Nemecko sa tvári, že organizuje jedno z najvydarenejších podujatí histórie športu, ale organizačné nedostatky sú príliš vypuklé. V eufórii vydareného vstupu domáceho tímu do šampionátu sa síce dajú akceptovať, tak ako všade, menšie lapsusy, lenže strojová nemecká úzkoprsosť komplikuje život množstvu akreditovaných účastníkov - hráčom i novinárom. Napríklad aj v prípade mix-zóny, teda v priestoroch, kde poskytujú hokejisti po zápasoch rozhovory. V prvých dvoch kolách základnej skupiny bola táto zóna príliš nízkokapacitná s výrazne obmedzeným limitom vstupu. Tak ju teda organizátori premiestnili do mamutích priestorov tréningového štadióna (!), ale... vytvorili v nich bariéry, do ktorých médiá obmedzili opäť na podmienky, ktoré vystihuje následná krátka verbálna výmena medzi jedným novinárom a organizátorom počas dopoľudňajšieho rozkorčuľovania: "Nie sme prvýkrát na šampionáte a toto tu je sto rokov za opicami. - Možno, ale ja iba plním pokyny zhora, ktoré mi dal šéf tejto arény."

Súvisiace články