Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Slovenskí hráči ďakovali fanúšikom, vytvorili domácu atmosféru

Slovenských fanúšikov bolo v Írsku okolo troch tisícov. (Autor: TASR)
SITA|3. sep 2011 o 07:06

V ostrovnej krajine sa bezo zvyšku vypredali všetky dostupné lístky vyhradené pre priaznivcov hosťujúceho tímu.

DUBLIN. Milým sprievodným javom piatkového duelu kvalifikácie o postup na futbalové ME 2012 do Poľska a na Ukrajinu, v ktorom hralo Írsko na vlastnej pôde so Slovenskom bez gólov, bolo kultivované a pritom náruživé povzbudzovanie fanúšikov.

Približne z troch štvrtín zaplnený dublinský štadión Aviva sa "zelenel" dresmi domáceho výberu, v hľadisku sa však nachádzalo aj asi tritisíc Slovákov, z toho väčšina koncentrovaná v sektore I, na menšom ovále za jednou z bránok. Práve z tohto miesta sa ozývalo vytrvalé skandovanie, ktoré neraz prehlušilo domáce chorály.

"Čakali sme, že Slováci prídu v hojnom počte, nebolo to pre nás prekvapenie. Ďakujeme im za všetko, vytvorili skvelú kulisu, cítili sme sa ako doma," vyhlásil po zápase jeden z najlepších slovenských hráčov na ihrisku, útočník Filip Hološko.

V ostrovnej krajine sa bezo zvyšku vypredali všetky dostupné lístky vyhradené pre priaznivcov hosťujúceho tímu. Írski Slováci dokonca pre futbalistov zložili špeciálnu hymnu a vopred avizovali, že ich v piatok večer rozhodne bude počuť.

"Hrali sme na fantastickom štadióne, kam nás prišlo podporiť veľa Slovákov. Ľudia sa s nami tešili po zápase," uviedol gólman Ján Mucha ml.

Príkladne sa zachovali oba fanúšikovské tábory, neozývalo sa bučanie či pískanie na protivníkov. Uvedeného sa pred výkopom obával predovšetkým Vladimír Weiss ml.: "Je známe, že Íri sú fanúšikovia Celticu a keďže som v minulej sezóne pôsobil v Rangers, budem to mať ťažké." Nič také sa však nenaplnilo, za čo sa domácim divákom na pozápasovej tlačovej konferencii osobitne poďakoval aj krídelníkov otec a kouč slovenského tímu.

"Atmosféra bola fantastická z oboch strán, treba vyzdvihnúť Slovákov, pretože ich bolo menej, no miestami ich bolo naozaj výborne počuť. Patrí im za to obrovská vďaka, rozhodne sa lepšie hrá, keď vás niekto povzbudzuje, než keby bol prázdny štadión," zhrnul obranca Marek Čech.

Súvisiace články