Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Slovenskí futbalisti sú na sústredení v Senci už kompletní

Vladimír Weiss st. (Autor: TASR)
SITA|30. aug 2011 o 19:11

Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. má na sústredení pred súbojmi kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 proti Írsku a Arménsku už kompletný káder.

Vladimír Weiss ml., Marek Hamšík a Peter Pekarík sa pripojili k slovenskej futbalovej reprezentácii.

SENEC. Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. má na sústredení v Senci pred súbojmi kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 proti Írsku (2. septembra od 20.45 h SELČ v Dubline) a Arménsku (6. septembra od 20.15 h v Žiline) už kompletný káder.

K mužstvu sa pripojili aj Vladimír Weiss ml., Peter Pekarík a Marek Hamšík, ktorí chýbali na pondelkovom večernom tréningu v Senci.

Hamšík však pricestoval na Slovensko zranený. Trápi ho silný ´koňar´, ktorý utrpel v prípravnom stretnutí Neapola proti Palermu. Jeho štart v piatkovom stretnutí proti Írsku je naďalej otázny.

Zdravotné problémy má i brankár Marián Kello a obranca Tomáš Hubočan. Keďže brankár Kello nemohol pre problémy s ramenom trénovať, v Senci sa na trávniku objavil Matúš Putnocký zo Slovana Bratislava. O tom, kto pocestuje do Dublinu, sa rozhodne pred stredajším odletom.

„V utorok podvečer trénovali všetci hráči okrem Hubočana a Kella, Hamšík sa pripravoval individuálne. Rozhodujúce slovo budú mať v ich prípade lekári, k zmene v nominácii zatiaľ neprišlo. Osobne považujem za mimoriadne pozitívne, že Marek prišiel a skúsil trénovať,“ informoval agentúru SITA riaditeľ odboru komunikácie a PR Slovenského futbalového zväzu Juraj Čurný a pokračoval:

„Reprezentanti hrali stretnutie na pol ihriska a okrem toho nacvičovali aj rôzne herné činnosti. Ofenzívni hráči trénovali streľbu na bránku, obrancovia prihrávky na dlhšie vzdialenosti. Zajtra predpoludním je plánovaný ešte jeden tréning, potom sa už národný tím presunie do Dublinu.“

Súvisiace články