Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Slovenskí curleri sa vrátili do hry o semifinále

(Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|12. mar 2014 o 13:48

Slovenskí reprezentanti v curlingu na vozíkoch zvíťazili vo svojom siedmom vystúpení na zimných paralympijských hrách v Soči nad výberom Nórska 11:4.

SOČI. Bilanciu v základnej časti turnaja upravili na štyri víťazstvá a tri prehry a vrátili sa do boja o postup do semifinále. V neúplnej tabuľke po 7. kole patrí Slovákom tretia pozícia spoločne s Veľkou Britániou. Na čele sú Kanaďania a Rusi, ktorí majú po šesť víťazstiev a istý postup do semifinále.

Práve tieto dva favorizované tímy budú súpermi Slovákov vo štvrtok 13. 3. v posledných dvoch kolách základnej fázy. S Kanaďanmi sa stretnú od 6.30 h SEČ a Rusov vyzvú od 12.30 h SEČ. Na istotu semifinále potrebujú slovenskí curleri dve víťazstvá, jedno im nemusí stačiť, ale aj môže. Záleží na výsledkoch ostatných zápasov.

"Uvedomovali sme si, že zápas proti Nórsku je pre nás kľúčový. Začiatok nám vyšiel. Napriek tomu, že súper mal posledný kameň v prvom ende, získali sme trojku a s ňou aj psychologickú výhodu. Súperov tréner robil zmeny, menil poradie hráčov, ale podarilo sa nám to dotiahnuť do víťazného konca. Nálada je teraz lepšia, zostali sme v hre o postup. Proti Kanade sa nechceme zbytočne stresovať, radi by sme zanechali dobrý dojem. Kiež by nám pomohla aj fortuna,“ uviedol vedúci slovenského tímu Milan Kališ.

V curlingu na ZPH v Soči zápolí desať tímov, ktoré sa v základnej časti súťaže stretnú systémom každý s každým. Z konečnej tabuľky potom najlepšie štyri družstvá postúpia do semifinále a bojov o medaily. Ak bude viacero tímov s rovnakým počtom víťazstiev ašpirovať na postupovú priečku, zohrajú medzi sebou tzv. tajbrejk. Turnaj vyvrcholí v sobotu 15. marca semifinálovými zápasmi, súbojom o 3. miesto a finálovým duelom.

Výsledky - ZPH v Soči:

Curling - základná fáza - streda

Slovensko - Nórsko 11:4 (3:0, 2:0, 0:1, 1:0, 2:0, 0:3, 3:0)

Súvisiace články