Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Slovenského futbalového fanúšika čaká súd v ČR

TASR|22. feb 2001 o 19:32

Praha 22. februára (TASR) - Slovenský futbalový fanúšik, ktorého spolu s mladíkom z Moravy zadržala v pondelok česká polícia v súvislosti s napadnutím príslušníkov polície, začo im hrozí päť rokov väzenia, sa dnes dostal na slobodu po zaplatení kaucie. Br

ňan zostáva zatiaľ vo väzbe.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa rokycanskej polície Jolana Číhová, za 22-ročného Slováka dnes zaplatil kauciu vo výške 50.000 korún jeho brat, ktorý zároveň podpísal záruku. Mladý muž dnes pravdepodobne opustí územie Českej republiky, dodala Číhová.

Na 22-ročného Bratislavčana a 20-ročného Brňana bola v stredu uvalená väzba. Obaja muži sú obvinení z trestného činu výtržníctva a útoku na verejného činiteľa po pondelkových výtržnostiach v Svojkoviciach, okres Rokycany.

Hovorkyňa rokycanskej polície uviedla, že vyšetrovanie prípadu pokračuje. Výtržníkov čaká súd, ktorý rozhodne, kde si odpykajú trest. Obom hrozí maximálne päť rokov väzenia.

Mladíkov zadržala polícia po bitke medzi políciou a futbalovými fanúšikmi, ktorí sa vybrali na zápas do Prahy. Pri potýčkach boli zranení štyria príslušníci českej polície, jeden z nich má zlomený nos. Hlavnými aktérmi násilností boli členovia brnianskeho klubu futbalových fanúšikov hooligans, ktorých prišli podporiť aj ich kolegovia zo Slovenska.

Podľa policajných informácií v pondelok z Brna vypravili autobus s moravskými a slovenskými fanúšikmi, ktorí sa vybrali na futbalový zápas v Prahe. Keďže mali ešte dosť času, rozhodli sa zastaviť v Plzni na futbalovom zápase. Cestou si však urobili zastávku na benzínovej čerpacej stanici Esso v Rudnej, kde ukradli niekoľko fliaš alkoholu. Polícia v Rudnej na incident upozornila svojich kolegov v Svojkoviciach. Polícia autobus zastavila a na parkovisku pred diaľničným oddelením v Svojkoviciach sa odohrala bitka medzi silne podnapitými fanúšikmi a políciou.