Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Slovenské volejbalistky vyhrali turnaj v Poprade

Nevyužili mečbal. Slovenky mali na dosah triumf nad Španielskom. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 9. sep 2012 o 22:00

Slovenské volejbalové reprezentantky sú po prvom turnaji kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 na čele A-skupiny.

Slovenské volejbalové reprezentantky sú po prvom turnaji kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 na čele A-skupiny, keď sa stali víťazkami popradského turnaja.

POPRAD. V poslednom zápase síce zverenky trénera Miroslava Čadu prehrali v piatich setoch so Španielskom, ale na konte majú sedem bodov, o bod viac ako druhé Španielsko a o dva ako tretí Izrael.

„Je to boj, ktorý bude až do konca. Čaká nás teraz turnaj v Izraeli, kde sa budeme snažiť vyhrať a udržať si prvé miesto v tabuľke, ktoré nám zaručuje priamy postup,“ povedala po nešťastnej prehre so Španielskom univerzálka Slovenska Solange Soaresová.

Strata dvoch bodov môže mrzieť o to viac, že domáce dievčatá mali v zápase mečbal.

„Španielky majú veľmi dobrú prihrávku a je ťažké ich tlačiť. V úvode sa nám to darilo, potom sme ale trochu povolili na servise a tým sa oni dostali do rýchlejšieho útoku. Ťažko sa nám to potom bránilo a navyše sme začali robiť chyby. Všetko je to ale otvorené, čakajú nás ešte ďalšie tri zápasy. Na konci sa bude počítať každý set, bod, budeme bojovať až do konca,“ dodala Soaresová.

Azda najemotívnejšie prežívala súboj smečiarka Erika Salanciová, ktorá sa po prehre neubránila slzám.

„Hoci nás súper v druhej polovici zápasu trochu zaskočil nejakými vecami, my sme robili strašne veľa chýb, a to podľa mňa rozhodlo. Uvidíme, ako sa nám bude dariť v Izraeli, kde nás čaká nové prostredie,“ doplnila Salanciová.

Musia zlepšiť obranu

Tréner Miroslav Čada nemohol byť spokojný s hrou svojho družstva v druhej polovici duelu.

„Počas celého zápasu sme hľadali optimálnu zostavu. Nenašli sme v ňom hráčku, ktorá by v útoku získala rozhodujúce body, ako to bolo v predošlých dvoch dueloch. Nakoniec ale rozhodlo to, že sme nepremenili mečbal a že sme neboli v obrane takí dôslední ako súper. Nie sme spokojní s rozhodcami, ale prehrali sme si to sami,“ uviedol Čada.

Pred turnajom v Izraeli je všetko otvorené. „Ideme tam z prvého miesta a verím, že sa nám to podarí dotiahnuť do víťazného konca. Dovtedy ešte musíme popracovať hlavne na obrane. Tú sme mali na turnaji doposiaľ veľmi dobrú, ale od druhého setu tohto zápasu sa nám obrana na sieti narušila,“ uzavrel Čada.

Turnaj v Izraeli čaká Slovenky od štvrtka do soboty v Raanane.

ico

Fakty

Slovensko - Španielsko 2:3 (16, -20, 19, -26, -11)

Tabuľka
1. Slovensko 3 2 1 8:3 7
2. Španielsko 3 2 1 8:5 6
3. Izrael 3 2 1 6:5 5
4. Švédsko 3 0 3 0:9 0

risoAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.