Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovenské striebro a poľské zlato pre Drotára

Sportnet|Publikované 19. máj 2016 o 22:00

Igor Drotár mal so svojou novou Škodou Fabia DTRi opäť náročný víkend, no napokon s veľmi sľubným koncom.

Slovenský šampionát pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) pokračoval uplynulý víkend v poľskej Zaluži.

KOŠICE. Daždivé počasie zohralo svoju úlohu počas sobotňajších pretekov, v ktorých však prešovský matador pre poruchu na riadiacej jednotke vôbec neštartoval.

Mechanici tímu Profiko napokon opravili, čo sa dalo a na konci nedele Igor so sebou bral trofej za absolútne druhé miesto v rámci MSR a dokonca absolútne prvé v poľskom národnom „majstráku“, kde vedie priebežné poradie.

Igor Drotár: „Náš víkend v Zaluži sa nezačal vôbec dobre. Nevedeli sme naštartovať auto a ostávala tak jediná možnosť: odísť s riadiacou jednotkou do Česka a opraviť ju. Náš mechanik spravil kvôli tomu asi 1 200 km a na druhý deň sme tak mohli štartovať. Auto fungovalo, no nie na 100 percent. Ukázal sa problém so svornosťou diferenciálov, preklzovali nám kolesá. Práve Zaluž je o výjazdoch z pomalých 'vracákov' na rýchle rovinky, kde sme tak strácali čas. Povzbudilo nás naše záverečné umiestnenie ako aj zistenie, že auto má víťazný potenciál. V nedeľu sme skončili na peknom druhom mieste v rámci MSR a v rámci Poľska na prvom, čiže priebežne vedieme poľský šampionát. Nové diferenciály budeme testovať na Jahodnej a verím, že to bude opäť lepšie. Teším sa na náš „domáci“ kopec pri Košiciach, ktorý okrem iného zahŕňa tiež poľský šampionát.“

MSR PAV na Jahodnej tak štartuje len týždeň po pretekoch v Zaluži – 21. a 22. mája.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.