Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Slovenské juniorky ôsme na MSJ v štafete

SITA|Publikované 21. feb 2007 o 12:15

SALZBURG 22. februára (SITA) - Na juniorských majstrovstvách sveta v lyžiarskom orientačnom behu v Salzburgu obsadila slovenská štafeta dievčat v zložení Erika Hlaváčiková, Dáša Mihálová a Lucia Brozmanová ...

SALZBURG 22. februára (SITA) - Na juniorských majstrovstvách sveta v lyžiarskom orientačnom behu v Salzburgu obsadila slovenská štafeta dievčat v zložení Erika Hlaváčiková, Dáša Mihálová a Lucia Brozmanová 8. miesto. Trojica pretekárok Ekonómu Banská Bystrica zaostala za víťazným prvým tímom Švédska o viac ako 32 minút. V individuálnych pretekoch na dlhej trati bola z tri Sloveniek najlepšia Hlaváčiková na 30. mieste spomedzi 47 štartujúcich.

Výsledky:

Juniorky - štafety: 1. Švédsko "A" 1:19:23 h, 2. Česko 1:21:55, 3. Fínsko 1:22:36,... 8. Slovensko (Erika Hlaváčiková, Dáša Mihálová a Lucia Brozmanová) 1:51:42.

Juniorky - dlhá trať (9,9 km, prevýšenie 0 m, 20 kontrol): 1. Eva Svenssonová (Švéd.) 47:27 min, 2. Helene Söderlundová (Švéd.) 47:44, 3. Hana Hančíková (ČR) 49:37,... 30. Erika Hlaváčiková 1:00:12, 42. Dáša Mihálová 1:16:43, 45. Lucia Brozmanová (všetky SR) 1:20:54.