Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Slovenské hádzanárky dokončili kvalifikáciu MS bez straty bodu

TASR|Publikované 8. dec 2002 o 20:09

Michalovce 8. decembra (TASR) - Slovenské reprezentantky v hádzanej zvíťazili v poslednom stretnutí prvej fáze kvalifikácie o postup na MS 2003 v Michalovciach ...

Michalovce 8. decembra (TASR) - Slovenské reprezentantky v hádzanej zvíťazili v poslednom stretnutí prvej fáze kvalifikácie o postup na MS 2003 v Michalovciach nad Tureckom 31:28. Zverenky trénera Vojtěcha Mareša zaknihovali šiesty triumf za sebou a bez straty bodu vyhrali druhú kvalifikačnú skupinu.

Slovensko - Turecko 31:28 (16:15)

Zostava a góly: Kodayová, Kudročová - Mravíková 6, Uhráková 3/1, Caltíková 6, Hrabovská 4, Tóthová 2, Vlčková 2, Dubajová 2, Šalatová 3, Kormanová 1, Stuparičová 4, Fečová, Glankovičová

najlepšie strelkyne Turecka: Özelová 10/1, Türkeyová 5, Yilmazová a Iskenoerogluová po 3. Rozhodcovia Krajč a Živorič (obaja Chorv.), 7 m hody: 3/1 - 1/1, vylúčenia 5:3, 1100 divákov (vypredané)

Polčas stretnutia, v ktorom boli slovenské hádzanárky po predošlom vývoji v skupine favoritom, sa skončil rovnakým výsledkom ako pred štyrmi dňami v Istanbule. Hostiteľky prehrávali iba raz (5. min 1:2), inak aj za výdatnej podpory hlasiviek michalovských fanúšikov si udržiavali mierny náskok, štyrikrát rozdielom troch gólov. Potom však takmer pravidelne prichádzal akýsi útlm, Turkyne najmä zásluhou Özelovej nebezpečne doťahovali. Okrem toho mali dva razy presilovku o dve hráčky. Druhý polčas veľmi prioomínal prvý, opäť veľmi dobré minúty striedali hluché. Rozdiel bol iba v tom, že Slovenky vďaka veľkej bojovnosti dva razy viedli až o štyri góly (25:21 a 26:22), čo bolo ich maximum. Súper sa však nevzdával a v 52. min bolo vyrovnané 26:26. Záver však patril slovenskému tímu.

Vojtěch Mareš, tréner SR: "Nebolo to ľahké víťazstvo, skôr sme ho vydreli príkladnou bojovnosťou všetkých hráčok. Kvalifikácia bola jednou z najťažších v mojej kariére, vzhľadom na kvalitu súperov i únavné cestovanie, preto sa niet čo čudovať, že niektoré hráčky už toho mali plné zuby. Z toho plynuli aj taktické chyby a nedostatky, ktoré sme v predošlých zápasoch nerobili. Som však spokojný, ďalšia fáza kvalifikácie bude iná."

Ahmet Bergulcuoglu, tréner Turecka: "Veľmi milo nás prekvapilo obecenstvo. Bolo potešením tu hrať. Hrali sme vo veľmi ťažkej skupine, preto mám radosť, že spolu so Slovenskom postupujeme ďalej. Máme veľmi mladý tím a to sa prejavilo v oboch vzájomných zápasoch so Slovenskom, ktoré sme prehrali. Premárnili smne veľa šancí. V odvete mali veľmi slabú úspešnosť streľby najmä naše spojky. Naopak, vynikla Özelová, ktorú hostitelia nedokázali ubrániť."

Súvisiace články