Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Slovenské futbalistky nestačili na Švédky

Na Švédky nestačili. Slovenky podľahli severankám 0:3. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 12. apr 2016 o 00:00

Slovenské futbalové reprezentantky podľahli v Poprade v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2017 Švédsku 0:3.

POPRAD. Favorizovaný súper, ktorý v doterajšom priebehu kvalifikačnej skupiny nestratil ani bod a neinkasoval jediný gól, mal v NTC od úvodu územnú prevahu. Slovenky sa snažili pozorne brániť a vyrážať do rýchlych kontier.

„Pred zápasom sme určite chceli uhrať lepší výsledok. Treba ale športovo uznať kvality súpera. Švédky majú na všetkých postoch vynikajúce hráčky. Nie je náhoda, že sú v rebríčku tak vysoko. Vyzdvihol by som našu snahu dodržať taktiku. Šance sme mali, no v koncovke sa dlhodobo trápime. Mrzí ma, že sme nedali gól. Nechceli sme hrať otvorenú partiu, lebo sme vedeli, že Švédky sú veľmi rýchle. V utorok proti Poľsku očakávam vyrovnanejší zápas. Budeme hrať s inou taktikou,“ povedal tréner Slovenska Zsolt Pakusza.

Porovnali sa so špičkovým tímom

Po vedúcom góle sa severanky ešte viac uvoľnili a nad priebehom zápasu získali jednoznačnú kontrolu.

„Švédky hrali to, čo sme čakali. Boli vyššie a silnejšie ako my. Zistili sme, že aj s takým top tímom ako je Švédsko sa dá hrať. Je to pre nás plus a určite nás to posunie dopredu. Škoda, že sme nestrelili gól. Teraz sa už musíme sústrediť na Poľky. Dúfam, že strelíme nejaký gól a uspejeme,“ skonštatovala slovenská hráčka Diana Bartovičová.

Meranie síl so špičkovým európskym družstvom bolo pre naše hráčky poučné po všetkých stránkach.

„Vždy sa teším na zápas, keď hráme proti družstvu svetových kvalít. V bráne sa vždy dá urobiť niečo navyše, ale gólové strely boli naozaj presne umiestnené a prakticky nechytateľné. Dievčatá podali výkon, keď tam boli fázy, aby som si mohla vydýchnuť. V tomto zápase sme si vyskúšali pozorné bránenie. Proti Poľsku musíme pridať v útoku,“ zdôraznila brankárka Slovenska Mária Korenčiová.

Výsledok: Slovensko – Švédsko 0:3 (0:1), góly: 27. Appequistová, 55. Sembrantová, 63. Blacksteniusová.

Súvisiace články