Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Bomba má na konte slovenské aj české zlato

(Autor: ilustračné - mg)
Sportnet|Publikované 31. máj 2018 o 22:00

Jeho dva štarty znamenali dve prestížne víťazstvá.

KOŠICE. Zlaté boli dva uplynulé víkendy pre viacnásobného majstra sveta v naturálnej kulturistike Jozefa Bombu z Košíc.

Jeho dva štarty znamenali dve prestížne víťazstvá – zlaté medaily z medzinárodných majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky iba v priebehu týždňa.

Najcennejšie kovy si priniesol najprv z Prievidze a počas uplynulého víkendu i z českých Litoměříc.

Obe podujatia boli zároveň nominačnými súťažami na Európsky pohár v naturálnej kulturistike a fitness federácie IComplete Natural (ICN), ktorý bude v talianskom Rimini.

„V silnej medzinárodnej konkurencii, ktorá charakterizovala tieto súťažné podujatia, si obe víťazstvá v kategórii masters nad 50 rokov veľmi cením, nominoval som sa aj do Rimini. Je tu však aj vzácna zhoda okolností, že tituly medzinárodného majstra Slovenskej a Českej republiky som získal práve v jubilejnom roku 100. výročia vzniku prvej Československej republiky a tak ich označujem za svoju športovú kyticu k tejto udalosti, takej významnej pre oba naše národy. Je to aj v zmysle rodinnej tradície, keď môj otec Jozef Bomba bol viacnásobným reprezentantom Československa vo futbale, účastníkom MS v Čile v roku 1962, odkiaľ si naši hráči priniesli strieborné medaily, štartoval v roku 1964 vo výbere Európy v Dánsku v zápase proti výberu Škandinávie a v zápase československej futbalovej reprezentácie proti Fínsku v roku 1972 bol kapitánom mužstva,“ povedal úspešný kulturista z Košíc, ktorý pracuje v ochrane letiska Košice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.