Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slovenská výprava priletela do SLC, hoci ju v Prahe zdržala polícia

TASR|Publikované 30. jan 2002 o 08:37

Hlavná časť slovenskej výpravy priletela v utorok neskoro večer (ráno SEČ) podľa plánu do dejiska ZOH v Salt Lake City, hoci ju pre podozrivé zbrane zdržala pražská polícia a víchrica ...

Salt Lake City 30. januára (TASR) - Hlavná časť slovenskej výpravy priletela v utorok neskoro večer (ráno SEČ) podľa plánu do dejiska ZOH v Salt Lake City, hoci ju pre podozrivé zbrane zdržala pražská polícia a víchrica.

Na linke Bratislava-Praha-NewYork-SaltLake sa do olympijskej dediny bez ujmy dostali výpravy biatlonistov, bežcov na lyžiach, krasokorčuliarov, mužská časť zjazdárov a európske jadro hokejového tímu, ktoré sa však ihneď prípojom prepravilo do letecky trištvrte hodiny vzdialeného Boise. Do prípravného kempu išli početné batožiny vozidlom s masérom Samuelom Petrášom. Hokejový tím v piatok doplní pätica hráčov zo Škandinávie (bratia Pavlikovskí, Pardavý, Lintner, Majeský).

"Celá výprava pricestovala v dobrej nálade a ubytovala sa v dedine, v ktorej bude bývať mimochodom aj šéf MOV Jacques Rogge," konštatoval zástupca vedúceho výpravy Jozef Liba, ktorý v Salt Lake City pracuje už vyše týždňa. Šéf misie Július Dubovský popísal let: "Všetko bolo v podstate v poriadku, nepríjemnosť sa vyskytla iba v Prahe. Keď sme nakladali batožinu, vytiahli z nej biatlonové zbrane a náboje, ktoré nemali nálepku security. Ihneď privolali políciu, ale napokon sa všetko vybavilo. Do New Yorku sme mali meškanie aj pre silný protivietor. Ináč, v lietadle s nami cestovali aj niektorí českí olympionici, napríklad biatlonistky, ale i hospodár českej výpravy Jirko Hrdina."

ph

Súvisiace články