Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slovenská výprava patrí medzi najpočetnejšie

SITA|Publikované 19. feb 2007 o 17:56

JACA 19. februára (SITA/SOV) - Vďaka tomu, že na VIII. zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Jake má Slovensko zastúpenie aj v ľadovom hokeji, slovenská výprava patrí medzi najpočetnejšie.

Hokejistov má v Jake len šesť krajín a tie ostatné so zastúpením len v individuálnych športoch nemôžu ani teoreticky prevýšiť počet športovcov v slovenskej výprave, ktorých je 42. Práve vzhľadom na početnosť hokejistov bol vlajkonosič výpravy SR na nedeľňajšom otváracom ceremoniále vybratý z ich radov. Táto pocta sa ušla útočníkovi HC Košice Tomášovi Hričinovi.

Teoretické maximum účastníkov z jednej výpravy pri plnom obsadení všetkých disciplín v programe zimného EYOF je 54. Na ilustráciu v českej výprave je 46 športovcov. Práve pondelňajším večerným zápasom s Českom odštartuje dvadsiatka slovenských hokejistov vo veku do 17 rokov svoje účinkovanie na EYOF. Žiaľ, pozmenené vyžrebovanie hokejového turnaja tímu vôbec nehrá do karát. Pôvodne mali Slováci druhý zápas s Fínskom hrať až v stredu, ale po zmene presunuli tento zápas už na utorok. Navyše, zatiaľ čo v pondelok proti Česku čaká slovenský tím druhý zápas dňa (o 20.30 h), v utorok hrá proti Fínsku ako prvý (o 17.00 h). To znamená, že Slováci budú mať na regeneráciu naozaj málo času. Je to o to nepríjemnejšie, že na tomto turnaji je celkový počet hráčov vrátane brankárov obmedzený na 20, čiže tréneri nemôžu postaviť štyri kompletné formácie.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.