Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovenská výprava odcestovala s ambíciami úspešného odvetvia

TASR|Publikované 29. jan 2002 o 12:20

Bratislava 29. januára (TASR) - Súčasťou prvej a hlavnej časti slovenskej olympijskej výpravy, ktorá v utorok zamierila do dejiska ZOH v americkom Salt Lake City, bolo aj družstvo biatlonistov pod vedením trénerov Juraja Sanitru a Gustáva Schlanka

.

Biatlon patril na predchádzajúcich olympiádach k najúspešnejším slovenským športom. V nórskom Lillehammeri v roku 1994 si Martina Jašicová vybojovala šieste miesto a o štyri roky neskôr v japonskom Nagane bola Soňa Mihoková a aj ženská štafeta na štvrtej priečke a aj tento rok cestujú do Salt Lake City biatlonisti s veľkými očakávaniami.

"Ťažko hovoriť o ambíciách, je veľa faktorov, ktoré môžu v konečnom dôsledku výkon ovplyvniť. Môže sa mi vydariť streľba a nepôjde mi beh, alebo naopak, bude sa mi dobre bežať a nebude sa mi dariť streľba. Nemôžem presne hovoriť o umiestnení, ale mám vysoké ambície a budem možno aj trochu sklamaná, keď sa mi nesplnia podľa mojich predstáv," povedala Soňa Mihoková, ktorá ako najúspešnejšia slovenská olympionička spolu s bežcom Ivanom Bátory prednášala olympijský sľub.

"K ambíciám ťažko niečo povedať, ale rada by som opäť skončila do desiateho miesta, ale uvidíme. Zvedavá som na trate a celkovo na dejisko olympiády. Už som na takomto podujatí bola a budem mať čo porovnávať. Mám trochu obavy z dlhej cesty lietadlo," dodala Martina Jašicová.

V nominácii sú okrem Mihokovej a Jašicovej ešte Anna Murínová, Tatiana Kutlíková, Marcela Pavkovčeková a Marek Matiaško. sr ph

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.